Reklama

Vynikajúci 3D projektor pre náročných

Drahomír Piok

Spoločnosť Panasonic  po prvý raz vstúpila do vôd 3D projekcie a hneď so svetovou novinkou. FullHD projektor používa na vytváranie obrazu priehľadné LCD panely. Týmto krokom by sa malo jednať o najkvalitnejší 3D projektor, ktorý je určený širokej verejnosti. Na jeho vývoji dokonca spolupracovali aj samotný tvorcovia dnešných 3D štandardov.

Panasonic

Elegantný a striedmy dizajn reprezentuje veľmi zaujímavý a jedinečný projektor Panasonic PT-AT5000E. Oproti konkurenčným riešeniam, ktoré prišli s 3D projekciou na trh už pred viac rokom, používa tento „nováčik“ priehľadné LCD panely. Tie disponujú technológiou Overdrive (zamedzuje vytváraniu dvojitých línií alebo inak crosstalku) a frekvenciou 480 Hz. Pri úpravách systému a alebo hardvérových súčastí sa podieľali aj odborníci z filmových laboratórií, ktorí stoja za definíciami moderných 3D štandardov a 3D blu-ray diskov. Parametre trojrozmerného obrazu ľahko prispôsobite svojmu gustu. Projektor si dokonca poradí aj s konverziou 2D obsahu na 3D. K dosiahnutiu priestorového efektu je potreba aktívne okuliare synchronizovanými cez IR diódu. Ak by ste vlastnili 3D televíziu od Panasonicu môžete využiť aj pribalené alebo už dokúpené okuliare.

Panasonic PT-AT5000E

Projektor PT-AT5000E dokáže premietať v rôznych režimoch 16:9, 4:3 alebo aj v kinosálovom štandarde 2,35:1. Objektív obsahuje pamäť, ktorá dovoľuje uložiť až šesť rôznych nastavení. Ako v každom inom projektore, aj tu máte možnosť posúvať objektív o 100 % dĺžky vodorovne a o 26 % vertikále.  Na vzdialenosť 3,6 metra je schopný vytvoriť projekciu o uhlopriečke 305 cm. Maximálna uhlopriečka pre 2D je 300“ a 3D celkom 200“. Výkonná 200 W UHM lampa dosahuje 2 000 lumenov a kontrast 300 000 : 1. Funkcia  VIERA Link zabezpečuje v tomto prípade kompatibilitu IR ovládačov Panasonic. Na zadnej strane sa nachádzajú konektory pre digitálny zvuk a video ako 3 x HDMI 1,4, D-sub, RCA a Mini DIN. Projektor Panasonic PT-AT5000E je dostupný v predaji od tohto mesiace za odporúčanú sumu približne 3 000 €.

Panasonic PT-AT5000E

Foto: Panasonic

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.