Reklama

Vylepšený Photo Studio 14 od Zoneru za pár eur

Števo Porubský

Len nedávno predstavil český výrobca Zoner novú a výrazne vylepšenú verziu známeho foto softvéru Photo Studio s poradovým číslom 14. Nová verzia prináša značné vylepšenie v oblasti práce s fotografiami aj vďaka podpore grafických kariet s technológiami Open GL alebo CUDA.

 Zoner Photo Studio 14

Zoner sa na tlačovke najskôr pochválil nejakými tými číslami. Vedeli ste, že Photo Studio používa približne 2 milióny používateľov? Legálnych. Nelegálnych je asi raz toľko. Zaujímavé je tiež to, že softvér od Zoneru používajú viaceré ministerstvá v ČR, banky, či dokonca český výrobca automobilov. Ale späť k softvéru samotnému. Zoner Photo Studio 14 ako jeden z prvých podobných systémov pracuje s technológiami grafík OpenCL a CUDA, čím ušetrí každému používateľovi značný čas, ktorý by inak strávil čakaním na dokončenie práce s fotografiami. Ak máte grafiku s týmito technológiami a 64-bitový systém, práca s fotografiami by mala byť desiatky (cca 20-30x) krát rýchlejšia, ako v predošlej verzii. Videl som naživo rozdiel, rýchlosť bola naozaj výrazná.

Zoner Photo Studio 14

Novinkou je aj sekcia úprav. Mapovanie tonality ako nová funkcia umožní vytvárať z fotografií čarovné scenérie a ich HDR fotografie tým získajú nový rozmer. Ďalšou novinkou je nástroj na odstraňovanie šumu z fotografií pri zhoršených svetelných podmienkach. Novinkou sú i funkcie Voľná deformácia a Vyplniť podľa okolia, ktorých ekvivalent ponúka už dávnejšie Adobe Photoshop. Zaujímavou zmenou je možnosť práce na dvoch monitoroch súčasne.

 

Zonerama bezplatne!

Okrem výrazných technologických vylepšení, ponúka nové Zoner Photo Studio 14 dlho očakávanú novinku – priame prepojenie s webovou aplikáciou Zonerama. Vaše fotografie tak môžete v okamihu zdieľať on-line a to bez nutnosti otvoriť internetový prehliadač. Editovanie fotografií na Zonerame je tak jednoduché ako by ste ich editovali v počítači. Stačí mať pripojenie na internet a o ostatné sa postará program. Vie taktiež automaticky zmenšiť veľké fotografie, pričom pri 2 Mpx rozlíšení (1 920 x 1 080 b.) využíva minimálnu kompresiu, takže fotografie by mali byť čo najkvalitnejšie. Ak sa do Zoneramy prihlísite, získate voľný objem dát do veľkosti 2 GB, no v prípade potreby môžete Zoner požiadať o navýšenie dátového priestoru.

 Zoner Photo Studio 14

Zoner Photo Studio 14 je už momentálne v predaji za cenu 59 € a ako vždy sú cenovo zvýhodnení majitelia starších verzií.  Krabicová verzia je o 12 € drahšia a obsahuje tiež knihu o programe Zoner Photo Studio. Novinkou je možnosť  zakúpenia si za 19 € rozšírenú licenciu na neobmedzený počet počítačov v rámci jednej domácnosti. Zoner Photo Studio 14 je možné zadarmo vyskúšať po dobu 30 dní s možnosťou stiahnutia na webe výrobcu.

 

Foto: Zoner

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.