Reklama

Vylepšené LED TV Sharp sú zamerané na multimédiá a úsporu energie

Dominik Fúsek

Japonská spoločnosť Sharp už dlhší čas vyrába LED-LCD televízory s bohatým multimediálnym obsahom. Po high-end novinkách (Najnovšie Sharp Aquos TV je možné ovládať aj hlasom) výrobca predstavil nový rad televízorov pre bežných používateľov.

Sharp LE630

Konkrétne ide o rodinu AQUOS LE630/632. Všetky modely sú vybavené LCD panelom, ako podsvietenie tradične fungujú LED diódy. Vďaka tomu dosahujú nižšiu spotrebu energie. O neustále vylepšovanie tohto parametra sa výrobca dlhodobo usiluje. Presné hodnoty noviniek nie sú známe, spĺňajú však požiadavky pre umiestnenie do energetickej triedy A+. Druhým zameraním nových LED-LCD-čiek sú multimédiá. USB port už sa pomaly stáva štandardom, Sharp z nich prehráva nielen fotografie a hudbu, ale aj video vrátane DivX HD formátu. Rovnako dokáže multimediálny obsah čítať aj z DLNA serverov v domácnosti, na ktoré sa pripojíte (pravdepodobne) prostredníctvom Wi-Fi. Či bude adaptér súčasťou balenia, alebo ho bude nutné dokúpiť, výrobca neprezradil. V každom prípade by bol dobre využiteľný aj na tzv. Smart TV funkcie, ktoré Sharp nazýva AQUOS NET+. Novinky disponujú plnohodnotným webovým prehliadačom a navyše 70-timi widgetmi. Podporovaná je aj služba videa na požiadanie Viewster.

Sharp LE630

Full HD rozlíšenie by hádam ani nebolo treba spomínať. Výrobca používa upravené LCD panely s technológiou X-Gen, ktorá vylepšuje jas i kontrast obrazu. Rad 630 bude vybavený DVB-T a DVB-C digitálnym tunerom, 632-ky ponúknu navyše aj satelitný tuner DVB-S2. Možnosti konektivity okrem USB a Wi-Fi zahŕňajú štandardné HDMI a Scart konektory, nechýba Cl+ slot. Novinky budú dostupné v uhlopriečkach 32, 40 a 46 palcov. Odporúčaná cena najmenšieho variantu je 599 €, pri prostrednom je suma 799 €, u najdrahšieho ju nepoznáme. Novinky už prichádzajú do našich obchodov.

Zdroj a foto: Sharp

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.