Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vylepšená ŠKODA Octavia bude mať mega displej aj indukčné nabíjanie

Vylepšená ŠKODA Octavia bude mať mega displej aj indukčné nabíjanie
Zdroj | ŠKODA
Imrich Maťo
Vylepšená ŠKODA Octavia bude mať mega displej aj indukčné nabíjanie
Zdroj | ŠKODA
Zdroj | ŠKODA

Český výrobca automobilov ŠKODA pred pár dňami predstavil výrazne prepracovaný bestseller svojej produkcie, model ŠKODA Octavia a teraz príchádza aj s novou ponukou výbav.

Pozrite si

Škoda Kodiaq naživo priamo z berlínskeho predstavenia

Zdroj | ŠKODA

Facelift tretej generácie modelu Octavia charakterizuje nová, elegantne tvarovaná predná a zadná časť automobilu. V prednej časti sa na každej strane nachádzajú dva svetlomety, ktoré vytvárajú nový kryštalický vzhľad so štyrmi „očami“. Na želanie môžu svetlomety svietiť aj s využitím technológie Full LED.

Zdroj | ŠKODA

Prepracované boli aj všetky dekoračné prvky interiéru. Vo výbavovej verzii Laurin & Klement budú dekoračné lišty vo dverách sériovo s ambientným osvetlením. Tenké svetelné vodiče vyžarujú decentné svetlo v jednom z 10 voliteľných odtieňov.

Pozrite si

3 dôvody prečo je Škoda Superb odsúdená na úspech

Zdroj | ŠKODA

Oblasť komfortnej výbavy prináša dve novinky, vyhrievaný veniec volantu a tri personalizovatelné kľúče. Po odomknutí vozidla sú vyvolané individuálne nastavenia toho-ktorého držiteľa kľúča.

Zdroj | ŠKODA

Tie sa týkajú nielen mnohých oblastí obsluhy, ale aj voľby jazdného profilu, asistenčných systémov, vonkajšieho a vnútorného osvetlenia, klimatizácie Climatronic, systémov infotainmentu či elektricky nastaviteľných sedadiel.

Pozrite si

Nová Škoda Superb Combi – krásne kombi so strohým interiérom

S modernizáciou sa do automobilu ŠKODA Octavia dostanú aj nové systémy infotainmentu. Všetky štyri, teda Swing, Bolero a navigačné systémy Amundsen a Columbus, teraz majú kapacitné displeje v sklenenom dizajne, ktoré reagujú už na ľahký dotyk.

Zdroj | ŠKODA

Navyše, a to dávame obzvlášť do pozornosti, systém Columbus má displej s uhlopriečkou až 9,2 palca s rozlíšením 1 280 x 640 px. Tento systém disponuje WLAN hotspotom a na želanie aj modulom pre SIM kartu s vysokorýchlosným LTE internetom.

Pozrite si

Vyskúšali sme novú Škoda Octavia III

Zdroj | ŠKODA

Ponuku hardvéru dopĺňajú ďalšie komponenty. Sú to najmä Phonebox, ktorý bezdrôtovo indukčne nabíja mobilný telefón a spája ho so strešnou anténou a Soundsystem CANTON s ôsmimi reproduktormi vrátane centrálneho na palubnej doske a subwooferu v batožinovom priestore.

Zdroj | ŠKODA

K doterajšiemu radu Simply Clever riešení v novej Octavii pribudli napríklad sklopné stolíky na zadnej strane predných operadiel, držiaky PET fliaš v stredovom paneli so špeciálne tvarovaným dnom a vo verzii kombi aj vyberateľná LED lampa v batožinovom priestore.

Zdroj