Reklama

Výkonnejšie 2D-3D a lepší priestorový zvuk od Samsungu?

Dominik Fúsek

Spoločnosť Samsung predstavila na nedávnej výstave v Maďarsku okrem Blu-ray prehrávačov (Nové Blu-ray prehrávače Samsung sú ešte tenšie a vybavenejšie) aj zaujímavé domáce kiná. Každé z nich má inú výbavu, avšak všetky poskytnú výkonnejšiu 2D-3D konverziu a pôsobivý 3D zvuk.

Samsung HT-D6750W

Samsung HT-D6750W

Samsung HT-D6750W

Čo sa týka dnešných noviniek, za vlajkovú loď môžeme považovať práve model HT-D6750W. Podpora prehrávania 3D Blu-ray diskov je samozrejmosťou, tie sa však po vzore najnovších prehrávačov výrobcu nevkladajú do výsuvnej mechaniky, ale do štrbiny v tele prístroja. Samsung v posledných modeloch používa výkonnejšie grafické procesory, čím dosahuje kvalitnejšiu 2D-3D konverziu. Domáce kino má aj integrovaný Wi-Fi modul, ktorý umožňuje zdieľať obsah s AllShare – kompatibilnými prístrojmi, ako aj sťahovať aplikácie cez službu Smart Blu-ray Home Theater. Ale teraz už k zvuku. Hovoríme o 7.1 kanálovom systéme so subwooferom s pasívnym žiaričom, širokopásmovým zosilňovačom a technológiou Crystal Amplifier Plus, ktorá filtruje nepríjemné skreslenie a šum. Celkový výkon sústavy je 1 300 W. Okrem štandardného vstupného a výstupného jacku tu nájdeme aj HDMI a optický vstup.

Samsung HT-D7500W

Samsung HT-D7500W

 

Samsung HT-D7500W

Hoci druhá novinka dostala vyššie číselné označenie ako vlajková loď, ide len o jej mierne oklieštenú verziu. Obrazové aj komunikačné schopnosti zostali takmer bez zmeny (chýba len integrovaný Wi-Fi modul), klesol však hudobný výkon. 5.1 – kanálová zostava sa skladá z aktívneho subwoofera a satelitov s celkovým výkonom 800 W. Zachované však zostali technológie Dolby Digital Plus, Dolby Pro Logic II, Dolby TrueHD a DTS-HD Master aj Crystal Amplifier Plus. Rovnako ako zvyšok trojice, aj tento model má vstavanú 1 GB pamäť.

Samsung HT-D5550

Samsung HT-D5550

Samsung HT-D5550

Posledná novinka opäť zdieľa možnosti konektivity aj obrazové vlastnosti svojich bratov. Rovnako ako k modelu D7500W, aj k 5500-vke musíte pre pohodlnejšie používanie dokúpiť Wi-Fi modul, nakoľko sa v jej útrobách nenachádza. Jediná zmena sa opäť udiala na poli zvuku – pasívny subwoofer je doplnený štyrmi stĺpikovými reproduktormi, pričom set dosahuje výkon 1 000 W. Cenu ani dostupnosť, ako obyčajne, výrobca nešpecifikoval.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.