Reklama

Výborný 24“ monitor Dell za skvelú cenu

Drahomír Piok

Americký výrobca Dell uvádza na trh nový monitor UltraSharp U2412M. Nejedná sa len o klasickú LCD obrazovku, táto používa aj IPS technológiu, ktorá zvyšuje pozorovacie uhly a kvalitu podania farieb. Displej síce nemá úžasnú odozvu, no oproti konkurencii disponuje výbornou cenou. Variabilný stojan umožňuje široké nastavenie, dokonca aj možnosť pracovať v režime na výšku.

Dell UltraSharp U2412M

Zanikajúce rozlíšenie

Monitor Dell UltraSharp U2412M má klasický dizajn bez zbytočných výstrelkov. Veľký 24“ displej s IPS panelom má pomaly zanikajúce rozlíšenie 1 920 x 1 200 bodov. Pomer strán tak dosahuje 16:10 a nie používanejší a u profesionálov menej obľúbený „filmový“ formát 16:9. Stojan monitora dovoľuje bohaté nastavenia. Vertikálne je možné ho posúvať v rozmedzí 115 mm a nakláňať o 4° vpred a 21° vzad. Ak by ste chceli používať monitor na výšku, ani tu sa medze nekladú. Cez 2 milióny pixelov žiaria vďaka technológií IPS sýtymi a živými farbami. Pozorovacie uhly sú zo všetkých smerov skvelé do 178°. Kontrastný pomer dosahuje hodnoty 2 000 000:1, jas 300 cd/m2 a odozva obrazovky je 8 ms.

Dell UltraSharp U2412M

Príjemná cena

Monitor má po celom obvode LED podsvietenie, a tak dosahuje priemernú spotrebu 38 W, no maximálna mierne presahuje 70 W. Pre pripojenie obrazovky je na výber z troch konektorov VGA, DVI-D alebo DisplayPort. Pre HDMI kábel si budete musieť žiaľ zohnať redukciu. Okrem nich obsahuje až 4 USB 2.0 porty, ktoré najlepšie využijete s pripojením klávesnice, myši alebo USB kľúča. Hmotnosť nového UltraSharpu je bez 30 gramov rovné 4 kg. Pokiaľ sa uspokojíte „len“ s 16,7 milióna farbami môžete mať tento monitor za približne 270 €. Odhadnúť kedy sa objaví u našich domácich predajcov si presne netrúfam, ale do Vianoc by to stihnúť mali.

Dell UltraSharp U2412M

Foto:Dell

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.