Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vyberáte si nový notebook? Na ASUS Zenbook 13 OLED teraz ušetríte 130 €

Vyberáte si nový notebook? Na ASUS Zenbook 13 OLED teraz ušetríte 130 €
Zdroj | ASUS
Stanislav Vinc
Vyberáte si nový notebook? Na ASUS Zenbook 13 OLED teraz ušetríte 130 €
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

ASUS sa v posledných mesiacoch začal intenzívne sústrediť na zobrazovaciu technológiu OLED, ktorú začal vo veľkom integrovať do svojich notebookov, vrátane tých lacnejších modelov. Platí to aj pre ASUS Zenbook 13 OLED, ktorý je aktuálne oproti pôvodnej uvádzacej cene lacnejší o 17 %.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Technológia OLED sa po televízoroch a smartfónoch začína vo veľkom presadzovať aj vo svete počítačov. Dôvod je jednoduchý, okrem nižšej spotreby energie so sebou OLED panely prinášajú dokonalé vykreslenie čiernej, pestrejšie farby a lepší kontrast, pričom sú zároveň šetrnejšie k zraku.

Prechod z LCD panelu na OLED je viditeľný, aj citeľný. Ak sa teda práve rozhliadate po novom notebooku, model s OLED panelom určite stojí za zváženie. Nemusí ísť pritom ani o vlajkovú loď za tisíce eur, výhody tejto technológie už dnes užijete aj v notebooku za necelých šesť stoviek.

Zdroj | ASUS

ASUS Zenbook 13 OLED je kompaktný Ultrabook, ktorý vás hneď na prvý pohľad okrem samotného OLEDu zaujme aj netradičným touchpadom. Ide o tzv. NumberPad 2.0, ktorý kombinuje klasický touchpad s dotykovou numerickou klávesnicou. Ak často pracujete s číslami, túto vychytávku určite oceníte.

Pozrite si

Slovenská spoločnosť Minit slávi úspech. Odkúpil ju Microsoft

Aktuálne zľavnený variant UX325EA-OLED561W, je vybavený 2-jadrovým procesorom Intel Core i3-1115G4, ktorý síce nepatrí medzi žiadnych trhačov asfaltu, no na kancelársku prácu, školské zadania a oddych pri sledovaní filmov a seriálov určite stačí. Interne ho sprevádza 8 GB RAM typu LPDDR4X a 512 GB SSD úložisko.

Zdroj | ASUS

Nad 13,3“ Full HD OLED displejom má tento model umiestnenú infračervenú kameru, ktorá vám umožní vďaka funkcii Windows Hello prihlasovať sa do systému aj bez zadávania hesla a to dokonca aj v tme – notebook jednoducho naskenuje vašu tvár.

ASUS Zenbook 13 OLED váži len 1,14 kilogramu a vo svojom šasi s hrúbkou 13,9 milimetra ponúka dvojicu USB-C/Thunderbolt 4 portov, jedno klasické USB typu A , plnohodnotné HDMI 2.1, audio port a čítačku microSD kariet.

ASUS Zenbook 13 OLED (UX325EA-OLED561W) pôvodne zamieril na náš trh s maloobchodnou odporúčanou cenou 729 €. Teraz si ho už ale môžete zakúpiť za cenu od 599 €. Aktuálne ponuky nájdete aj na portály Heureka.sk:

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.