Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

VÚB TIP: Uľahčite si platby vďaka QR kódom

VÚB TIP: Uľahčite si platby vďaka QR kódom
Zdroj | VÚB
PR článok
VÚB TIP: Uľahčite si platby vďaka QR kódom
Zdroj | VÚB
Zdroj | VÚB

QR kódy sú fenoménom súčasnosti. Ukryjete do nich množstvo informácií, vďaka čomu sú aj pri platbách mimoriadne praktické. Vo VÚB môžete nielen vytvárať platby zosnímaním QR kódu alebo jeho načítaním z obrázku, ale pomocou QR kódov tiež dokážete zdieľať váš účet či platby.

Predstavte si, že chcete niekomu zaslať vaše číslo účtu či konkrétne údaje k platbe. V množstve čísel sa môže druhá strana pri platbe pomýliť, navyše na zadávanie čísel potrebuje viac času. QR kód s uloženými údajmi je v takýchto prípadoch neoceniteľným pomocníkom. Práve nová funkcionalita vo VÚB Mobil Bankingu a Internet bankingu umožní generovať QR kódy s vaším číslom účtu alebo ďalšími údajmi k platbe, ako je suma či informácia pre príjemcu.

Takto vytvorený QR kód potom jednoducho odošlete cez e-mail, SMS alebo prostredníctvom inej aplikácie tomu, komu potrebujete poslať vaše údaje k platbe. Je to pritom mimoriadne jednoduché.

Pozrite sa, ako vytvoríte QR kód vo VÚB Internet a Mobil bankingu:
1. Vo VÚB Mobil Bankingu a VÚB Internet bankingu si z detailu konkrétneho účtu, z ktorého chcete vytvoriť QR kód, zvolíte možnosť Zdieľanie.
2. QR kód pre vybraný účet sa vygeneruje automaticky.
3. Ak chcete, k číslu účtu môžete pridať ďalšie údaje, ako sú suma či informácia pre príjemcu. V QR kóde sa aktualizácia údajov prejaví takmer okamžite.

Zdroj | VÚB

4. Vytvorený QR kód si môžete uložiť do mobilného zariadenia či PC. Ak si vygenerujete QR kód cez VÚB Internet banking, zdieľať ho môžete prostredníctvom e-mailu. V prípade, že kód vytvoríte vo VÚB Mobil Bankingu, na jeho zdieľanie máte viacero možností. Okrem e-mailu ho môžete odoslať aj cez SMS správu a ďalšie komunikačné aplikácie, ktoré máte dostupné vo vašom mobilnom zariadení (napr. AirDrop).

Nahratie QR kódu do aplikácie

QR kódy však môžete vo VÚB Mobil Bankingu nielen vytvárať a odosielať, ale môžete pomocou nich aj platiť. Stačí totiž, ak v aplikácii VÚB Mobil Banking kliknete na ikonu QR skener a QR kód si nasnímate kamerou telefónu alebo ho nahráte priamo z knižnice vo vašom mobilnom zariadení. Aplikácia totiž dokáže z nahranej fotografie alebo obrázku prečítať QR kód a z neho automaticky predvyplniť údaje do platobného príkazu. V praxi to znamená, že faktúru obsahujúcu QR kód dokážete zaplatiť len s použitím svojho telefónu. Potom stačí už len príkaz na základe predvyplnených údajov zrealizovať.

Zdroj | VÚB

Aplikácia VÚB Mobil Banking dokáže načítať údaje z QR kódu aj z obrázku alebo fotografie uloženej vo vašom smarfóne. Stačí si len vybrať možnosť „Nahrať z knižnice“.

Rozhodne si používanie QR kódov vo VÚB Internet a Mobil Bankingu vyskúšajte. Uľahčíte si platby nielen vy, ale potešíte aj vašich priateľov či obchodných partnerov. Sme presvedčení, že odteraz budete nadšení z každej faktúry a správy, ktorá bude obsahovať QR kód.Zdroj