Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

VÚB TIP: Pozrite sa, koľko a kde míňate

VÚB TIP: Pozrite sa, koľko a kde míňate
Zdroj | VÚB
PR článok
VÚB TIP: Pozrite sa, koľko a kde míňate
Zdroj | VÚB
Zdroj | VÚB

Chceli by ste vedieť, koľko míňate na nájomné, na energie alebo na nákupy bez toho, aby ste si museli všetky výdavky pracne triediť? Máme pre vás tip, ktorý vám umožní nielen kategorizáciu vašich platieb na účte či kreditnej karte, ale i nastavenia si limitov pre rôzne kategórie.

Ak k svojmu účtu vo VÚB pristupujete cez Internet banking VÚB z počítača alebo prostredníctvom webového prehliadača v mobilnom telefóne, môžete si veľmi jednoducho a pohodlne kategorizovať vaše platby. Získate tak dokonalý prehľad o vašich výdavkoch a vaše financie budete mať neustále pod kontrolou. Výhodou je, že platby sa zatrieďujú do jednotlivých kategórií automaticky a vaše aktuálne výdavky si môžete pozrieť kedykoľvek na prehľadných koláčových grafoch.

Bez toho, aby ste si čokoľvek nastavili sa vám platby triedia do 10 platobných kategórií. Triedenie transakcií do kategórií si môžete nastaviť aj sami a prispôsobiť tak, aby boli vaše výdavky vždy zaradené do správnej kategórie. Napríklad ak si často nakupujete aplikácie a hry pre váš smartfón, môžete si pre ne vytvoriť samostatnú kategóriu Aplikácie. Pravdepodobne sa vám totiž platby automaticky radia do kategórie Ostatné.

V prehľadnom rozhraní Internet bankingu VÚB máte k dispozícii 10 bankou preddefinovaných kategórií a sami si môžete vytvoriť 5 vlastných kategórií, pričom po zadaní názvu kategórie si stačí nastaviť platobné pravidlá. Pravidlom môže byť IBAN čísla účtu, informácia pre príjemcu alebo môžete svoje platby kategorizovať podľa obchodníka. Pravidlá pre všetkých 15 kategórií si môžete kedykoľvek zmeniť, pridávať či odoberať. Každý mesiac tak budete presne vedieť, koľko ste za nové aplikácie zaplatili a dokonca je možné si nastaviť pre jednotlivé kategórie aj limity.

Vďaka limitom zistíte, ako ste na tom s výdavkami v konkrétnej kategórii a kde ste presiahli váš limit. Jednoducho ihneď vidíte, či ste neminuli väčšiu sumu ako ste plánovali. Je to ideálny spôsob na optimalizáciu vašich výdavkov. Okrem najobľúbenejších koláčových grafov pribudol aj graf obratov a graf limitov, ktoré sa viažu ku kategorizácii. Tie si môžete nechať zobraziť nielen pre konkrétny účet, ale i pre kreditné karty. Navyše, po kliknutí na konkrétnu vybranú kategóriu sa pod samotným grafom zobrazí zoznam transakcií v danej kategórii v časovom období.

Zdroj | VÚB

TIP: V pohyboch na účte si môžete filtrovať platby podľa kategórií. Ihneď tak vidíte, či vám napríklad odišla plánovaná platba za vodu z kategórie Domácnosť.

Kategorizácia platieb je samostatná pre každý účet a pre každú kreditnú kartu. Dokonca aj pri zobrazení pohybov na vašom účte vidíte kategóriu platby vo forme ikony kategórie. Stačí na ňu kliknúť a ihneď môžete kategóriu spravovať.

Verte nám, vďaka kategorizácii vašich platieb v Internet bankingu VÚB budete mať vaše výdavky dokonale pod kontrolou.

https://youtu.be/ew9BStbS0Sk


Zdroj