Reklama

VÚB TIP: Plaťte v obchodoch iba so smartfónom

Zdroj | VÚB
PR článok
Zdroj | VÚB
Zdroj | VÚB

Už sa vám stalo, že ste potrebovali zaplatiť nákup a ako naschvál ste si nechali hotovosť aj svoju platobnú kartu doma? Určite ste však mali so sebou váš smartfón. S ním ale môžete aj platiť. Ako? Ukážeme vám nový spôsob platenia, ktorý si zamilujete.

V súčasnosti sa takmer nikto z nás nepohne bez svojho smartfónu. Máme ho so sebou všade, nahrádza nám totiž stále väčšie množstvo produktov. Okrem fotoaparátu v ňom máme napríklad audio prehrávač, navigáciu či prehliadač internetu a dokumentov. A môže vám nahradiť aj platobnú kartu. Vďaka aplikácii Wave 2 Pay si totiž môžete nainštalovať do svojho smartfónu debetnú kartu.

Zdroj | VÚB

Aby ste mohli platiť mobilom cez aplikáciu Wave 2 Pay, stačí mať účet vo VÚB banke, smartfón s operačným systémom Android (min. vo verzii 4.4) a samozrejme aj s technológiou NFC. Dokonca pre využívanie služby nemusíte meniť ani vášho mobilného operátora. Mobilné platby fungujú nezávisle na operátoroch, napriek tomu, že využívajú mobilné dátové pripojenie.

Inštalácia aplikácie VÚB Wave 2 Pay je hračkou

Aplikáciu VÚB Wave 2 Pay si môžete bezplatne stiahnuť z obchodu Google Play. Pred jej plnohodnotným používaním si ju však potrebujete aktivovať. Ak váš smartfón spĺňa všetky požiadavky pre mobilné platby, aktivácia prebehne po zadaní aktivačného kľúča a kódu. Aktivačný kľúč vám poskytne VÚB banka po podpísaní zmluvy o mobilných platbách, a aktivačný kód vám bude zase doručený prostredníctvom SMS správy.

https://youtu.be/UdHRBIdmLtY

Ak už ste klientom VÚB a využívate služby Nonstop bankingu o mobilné platby viete požiadať cez svoj internet alebo mobil banking, to znamená bez návštevy pobočky. Potom si stačí nastaviť PIN kód a ste pripravení platiť len s vašim smartfónom.

Ak by ste mali akýkoľvek problém s aktiváciou alebo inštaláciou stačí sa obrátiť na niektorého z iPoradcov VÚB na pobočkách, ktorí vám poradia a pomôžu. Inštaláciu vám uľahčia aj videonávody iPoradcu umiestnené na internete.

Stiahnite si aplikáciu VÚB Wave 2 Pay:

Stiahnuť aplikáciu

Jednoduché platenie smartfónom v obchodoch

Keď máte aktivovanú aplikáciu VÚB Wave 2 Pay, môžete smelo nakupovať len pomocou smartfónu. Pred platením vo vašom obľúbenom obchode si stačí otvoriť aplikáciu, zadať PIN kód a kliknúť na tlačidlo „klikni a zaplať“.

Keď sa značka platby v aplikácii zmení na zelenú, môžete platiť. Stačí už len priložiť smartfón k terminálu a bezkontaktne, vďaka technológii NFC, zaplatiť za váš tovar.

https://youtu.be/OGU63tgIrs8

Bezpečnosť nadovšetko!

Takto jednoducho a bezkontaktne môžete platiť až do výšky vášho denného limitu na karte, ktorý si sami zvolíte (max. 1 000 eur), pričom môžete celkovo denne vykonať 15 transakcií. Výhodou je, že uhradené platby vidíte v priebehu pár sekúnd v aplikácii, a tak presne viete, čo a kde ste pomocou Wave 2 Pay platili.

Mobilné platby sú bezpečné. Aplikácia je chránené PIN kódom, ktorý je možné kedykoľvek meniť a navyše sú mobilné platby automaticky poistené proti zneužitiu.

Aplikácia VÚB Wave 2 Pay umožňuje nastaviť si aj náhodné rozmiestnenie kláves. Na displeji sa vám tak zobrazujú číselné klávesy v náhodnom poradí, čo umožní bezpečné zadávanie PIN kódu, keď stojíte pri pokladni v obchode.

Pre čo najvyššiu bezpečnosť mobilných platieb odporúčame platiť cez dátovú sieť vášho mobilného operátora a uprednostniť ju pred verejne prístupnými Wi-Fi sieťami. Praktickou vychytávkou aplikácie je zobrazenie presnej polohy, kde ste s  aplikáciou platili. Stačí mať zapnutú GPS lokalizáciu v telefóne.

Veríme, že si nový spôsob platieb pomocou aplikácie VÚB Wave 2 Pay obľúbite a zabudnete na bežný spôsob platenia platobnou kartou či hotovosťou. Výhodou mobilných platieb je najmä to, že môžete platiť priamo s vaším smartfónom, ktorý máte určite so sebou kedykoľvek a kdekoľvek.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.