Reklama

VÚB Mobil Banking má nové funkcie a prihlásenie odtlačkom prsta aj pre Android

Roman Calík

VÚB neustále vylepšuje svoju aplikáciu Mobil Banking. Po kompletnom redizajne z úvodu roka a úspechu v ankete NAY TECHBOX roka 2016 sú tu ďalšie novinky, ktoré potešia všetkých zákazníkov VÚB.

Počas februára 2017 sme boli pri tom, ako VÚB kompletne redizajnovala svoju mobilnú aplikáciu. Prostredie je čistejšie, modernejšie a ľahko sa v ňom zorientujete. Zaujímavými novinkami v aplikácii bolo i vylepšenie Scan & Pay, kde tvorcovia aplikácie vytvorili jedno miesto pre všetky skenery ako napríklad IBAN či QR kódy. Praktickou novinkou je tiež zobrazenie zostatku na účte aj bez prihlásenia vďaka funkciu Rýchly zostatok.

Pozrite si

VÚB kompletne redizajnovala aplikáciu Mobil Banking, pribudli aj nové funkcie

O tom, že ľudia v súčasnosti radi používajú bankové aplikácie a tá od VÚB patrí medzi nejlepšie, svedčí aj vynikajúce umiestnenie aplikácie VÚB Mobil Banking v ankete NAY TECHBOX roka 2016. Aplikácia VÚB Mobil Banking totiž obsadila v kategórii TECHBOX BANKOVÁ APLIKÁCIA roka 2016 druhé miesto a získala až 21,45% zo všetkých 16 104 hlasov.

Aktuálne je už k dispozícii na stiahnutie úplne nová verzia aplikácie VÚB Mobil Banking s novým balíkom vylepšení, a to pre smartfóny s OS Android aj s iOS. Medzi najväčšie novinky patrí možnosť prihlásenia sa s odtlačkom prsta aj s Android smartfónmi, ale i voľba 5 funkcií pre Rýchly prístup, Menová kalkulačka či možnosť zostaviť si úvodnú obrazovku podľa osobných preferencií.

Mobil banking podľa našich informácií zatiaľ využíva približne 20% klientov VÚB, pričom počas tohto roka sa ich počet zdvojnásobil. Najčastejšie ide o ľudí vo veku medzi 30 až 40 rokov, najaktívnejší sú však mladí ľudia vo veku od 20 do 30 rokov.

Zaujímavý údaj je i ten, ktorý informuje ako často sa používateľ do aplikácie prihlási. Priemerne je to totiž 15 krát mesačne a výška priemernej platby dosahuje zase 300 €. Podľa prieskumov banky 80% používateľov využíva aplikáciu nepretržite.

Poďme k novinkám. Majitelia Android smartfónov sa potešia, pretože už nielen s Apple iPhone, ale aj napríklad so Samsung Galaxy S8 a ďalšími smartfónmi s OS Android sa môžete do aplikácie VÚB Mobil banking prihlásiť. Túto novinku v redakcii vítame, keďže čítačka odtlačkov prstov sa už rozšírila aj do cenovo dostupných zariadení, ktoré kúpite pod 200 €. Navyše už nemusíte používať 4-miestny PIN pre vstup do aplikácie.

  

Významnejšou novinkou je widget („blesk“) pre Rýchly prístup k vybraným piatim funkciám, ktorý si môžete nechať zobraziť na prihlasovacej a domovskej stránke. Aj obľúbené platby, ktoré využívate najmä na odoslanie peňazí z účtu  platobným partnerom budú tak dostupné už priamo po prihlásení ako Rýchle platby.

Samotnú domovskú stránku si môžete pritom prispôsobiť podľa seba. Vybrať si totiž môžete, čo bude viditeľné medzi zobrazovanými produktami, a tiež si zvoliť horizontálne alebo vertikálne zobrazovanie, či ľubovoľné nastavenie ďalších vybraných funkcií. Podobne sa zavádzajú Rýchle platby na odoslanie peňazí z účtu platobným partnerom, môžu byť dostupné priamo po prihlásení.

  

Pre letné cestovanie, či nákupy je výhodou Menová kalkulačka. Informuje o kurzovom lístku vybraných mien a súčasne prepočítava sumy. Bez problémov si tak možno overiť, koľko českých korún, maďarských forintov, britských libier alebo amerických dolárov sa dá získať napríklad za 100 €.

Pre tých, čo predsa len potrebujú navštíviť kamennú banku alebo nájsť najbližší bankomat je dostupných aj viac informácií o sieti pobočiek a bankomatov VÚB na celom Slovenku. Pribudla totiž Mapa pobočiek, (mapa, vyhľadávanie, detaily o pobočke) pričom tu dostanete aj praktické informácie o vzdialenosti k pobočke/bankomatu a rovnako si môžete dať zobraziť cestu k cieľu.

  

Aplikácia prináša novinky aj pre už dlhšie fungujúce NAJobľúbenejšie položky: Zlepšila sa totiž funkčnosť Rýchleho zostatku, funkcie Scan & Pay, taktiež si jednoduchšie zmeníte Mobilný PIN či jednoduchšie budete pracovať s Obľúbenými platobnými partnermi.

„Manažment financií prostredníctvom mobilného telefónu je v súčasnosti najefektívnejší, najpohodlnejší a najrýchlejší spôsob dennej obsluhy osobných financií. Súčasne je to najlacnejší spôsob, svet bez poplatkov a dodatočných výdavkov. Chceme, aby bol nielen dostupný každému podľa jeho potrieb 24 hodín a 7 dní v týždni, ale maximálne prispôsobivý potrebám používateľa,“ hovorí Petra Slafkovská, špecialistka pre elektronické bankovníctvo vo VÚB.

A na záver ešte malý sumár najväčších noviniek v aplikácii VÚB Mobil Banking:

●       Prihlasovanie pomocou odtlačku prsta pre všetky Android smartfóny (vybavené službou Android Smart Lock) to je od verzie 6.0.

●       Skratky k obľúbeným funkciám Rýchly prístup (možno vybrať 5 položiek)

●       Personalizácia Domovskej stránky (4 položky), možnosť zvoliť si ďalšie funkcie pod zoznam 5 posledných transakcií

●       Rýchle platby / widget

●       Menová kalkulačka

●       Mapa pobočiek

●       Zmena Mobilného PIN-u

●       Obľúbení platobní partneri

●       Upgrade inboxu

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.