Reklama
  • #iOS
  • 4 min.
  • 7.3.2011

Vtipné hlášky Pavla Lišku prichádzajú na iPhone

Marek Šimunek

Výrobca automobilových navigácií, spoločnosť Dynavix, prináša medzi množstvo konkurenčných navigačných riešení v Apple App Store navigáciu, ktorá je najmä vďaka svojmu jednoduchému grafickému prostrediu a intuitívnemu ovládaniu určená pre užívateľov trpiacich obavami zo zložitosti navigácií a pomerne malými skúsenosťami s využívaním navigácie vo svojom smartfóne.

Dynavix pre iPhone

Český výrobca navigácií spoločnosť Dynavix prináša na pole navigačných riešení pre iPhone vlastný produkt, ktorý dokáže smelo konkurovať aj zvučnejším menám s cieľom osloviť najmä užívateľov, ktorí majú obavy zo zložitosti navigácií v smartfónoch. Navigácia Dynavix je maximálne prispôsobená ovládaniu iPhone čím značne uľahčuje používanie všetkých poskytovaných možností. Užívateľ sa nemusí učiť novým spôsobom a možnostiam ovládania a ihneď po spustení aplikácie je doma. Okrem jednoduchého rozhrania spríjemnia vaše cestovanie vtipné komentáre českého herca Pavla Lišky a Ilony Svobodovej, ktoré už niektorý poznáme z automobilových navigácií Dynavix. Vtipné hlášky vám okamžite po spustení navigácie zlepšia náladu.

Dynavix pre iPhone

Podobne ako v prípade navigácie TomTom IQ Routes nájdeme aj v Dynavix pre iPhone funkciu inteligentného vypočítavania trasy „chytrá trasa“, ktorá optimalizuje vypočítavanú trasu vzhľadom na prechodnosť ciest z ohľadom na dennú dobu alebo deň v týždni. Vzhľadom na to, že sa jedná o navigáciu od českej spoločnosti, je pochopiteľným krokom zvýšenie pokrytia popisných čísiel adries v Českej republike. Štandardná databáza od dodávateľa máp spoločnosti TeleAtlas obsahuje len 450 tisíc popisných čísiel, pričom Dynavix túto databázu rozšíril na neskutočných 2,3 milióna. Bohužiaľ o tom, či sa podobným spôsobom spoločnosť chystá vylepšiť pokrytie popisných čísiel aj na Slovensku, Dynavix mlčí. Minimálne sa však môžete u našich českých bratov spoľahnúť, že sa vďaka Dynavixu nestratíte ani v malých mestečkách. Podľa predsedu predstavenstva spoločnosti Dynavix, Tomáša Tvrzského, by ich navigácia mala zvučnejším menám konkurovať najmä vďaka rýchlejšiemu prepočítavaniu dlhších trás a širokým možnostiam osobných nastavení navigácie, zahŕňajúcim témy aplikácie, nastavenie zobrazovaných údajov alebo typu zobrazovaného auta.

Dynavix pre iPhone

Samozrejme chýbať nesmú ani pokročilé funkcie ako asistent jazdných pruhov, zvukové varovanie prekročenia rýchlosti, 2D/3D zobrazenie spolu s 3D zobrazením dôležitých budov, automatický denný alebo nočný režim, či možnosť naplánovania alternatívnej trasy v prípade dopravných obmedzení. Veľmi zaujímavo pôsobí integrovaná databáza rizikových miest, vďaka ktorej navigácia automaticky informuje vodiča o rizikových miestach na jeho trase. Vodič tak zvýši svoju pozornosť, čo by malo v konečnom dôsledku obmedziť riziko na stanovených úsekoch ciest. Okamžité vyhľadávanie najbližšieho bodu záujmu podľa určených kategórií zase umožní rýchly panel, pomocou ktorého okrem môžete ovládať aj hudbu z vašej knižnice v iPhone. V súčasnosti disponuje navigácia Dynavix pre iPhone jazykovými mutáciami v češtine, slovenčine, nemčine, angličtine a prekvapivo aj vietnamčine. Podľa spoločnosti by sa mali ďalšie jazykové mutácie objaviť čoskoro. Aplikácia je dostupná App Store a spolu s mapami strednej Európy ju môžete dostať za vynikajúcu uvádzaciu cenu 39,99 €. Postupne by sa mali v App Store objaviť aj mapy pre západnú Európu a ďalšie mapové zoskupenia s možnosťou zakúpenia aplikácie iba s mapami jednej vybranej krajiny.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.