VRBA – vyskúšali sme si perfektnú virtuálnu realitu v centre Bratislavy

Virtuálna realita vznikla pôvodne za účelom zábavy. Aj preto sme nemohli odolať a museli sme si ju ísť vyskúšať osobne a to v centre Bratislavy vo virtual reality bare, VRBA.

Jedná sa o pohodlnú kaviareň, v rámci ktorej sa usadíte do jednotlivých boxov s VR headsetmi HTC VIVE. Dostanete dobrý drink a hra sa môže začať. Celý proces funguje v spolupráci s ochotným personálom, ktorý vám vysvetlí základné princípy, poradí hry a celý čas vám bude asistovať v prípade potreby.

Vyskúšať si môžete rôzne VR hry od oddychových cez akčné a kooperatívne až po hororové či zábavné. Menšou nevýhodou samotného HTC VIVE je neustále pripojený kábel, ktorý trochu pri hraní zavadzia. Aby ste mohli s okolitým virtuálnym svetom aj komunikovať, dostanete dva šikovné pohybové ovládače.

Pozrite siPredaje VR zariadení zverejnené, je Oculus Rift prepadák?

Čo sa týka samotných hier, okrem relaxačného podmorského sveta, ktorý je príjemným úvodom do sveta virtuálnej reality, sme vyskúšali perfektnú kooperatívnu strielačku a tiež hororový titul.

Medzi hry, ktoré nás najväčšmi zaujali určite patrí SUPERHOT VR, titul, ktorý svojim perfektným konceptom chytil každého z nás. V podstate sa nachádzate v priestore, kde musíte zabiť červených nepriateľov. Problém však je, že čas sa hýbe podľa toho, ako sa hýbete vy, takže pri zastavení sa čas tiež zastaví. Veľmi chytľavá záležitosť, v ktorej sa môžete reálne skrývať za prekážky či sa uhýbať strelám v štýle filmu Matrix.

Ďalším zážitkom, ktorý váš mozog dokonale oklame je výťah v hre Richi’s plank experience, ktorý vás odvezie na najvyššie poschodie výškovej budovy, kde máte pred očami len tenkú drevenú dosku, z ktorej môžete skočiť. Zážitok je taký intenzívny, že máte skutočne strach, že spadnete.

Pozrite siGoogle VR a AR – novinky pre virtuálny svet prichádzajú

Z hororov sme si vyskúšali zombie strielačku Brookhaven experiment a neskôr akčný titul Serious Sam. Najhoršie na tom je, že keď vo virtuálnej realite strávite už niekoľko minút, začnete zabúdať na reálny svet okolo vás a tak sa môže veľmi jednoducho stať, že narazíte aj do steny.

Samozrejme sme si museli vyskúšať aj niečo zábavné a sekanie ovocia v legendárnom titule Fruit Ninja ponúka presne to, čo sme chceli. Len musíte dávať pozor, aby ste virtuálnou katanou nepresekli aj bombu.

Keďže sme si chceli k záveru večera aj zatancovať, vyskúšali sme si Audio Shield, v ktorom si vyberiete ľubovoľnú pesničku z YouTube a následne sa musíte hýbať so štítmi podľa hudby, aby ste odrážali virtuálne balóny.

Pozrite siMicrosoft vyvíja okuliare s holografickým obrazom pre VR a AR

Čo sa týka cien, 30 minút pre 1-2 osoby stojí 15 €. Ak by ste však mali záujem o väčšiu skupinu ľudí, jedna hodina hracieho času pre 1-4 ľudí vychádza na 25 €. Ak ste VR nikdy neskúšali, môžete si zážitok vyskúšať v krátkosti aj zdarma.

VRBA vám môžeme za celý náš tím určite odporučiť. Ako sa hovorí, kým nevyskúšaš nepochopíš a aj preto ak hľadíte na virtuálnu realitu s menšou dávkou nedôvery, prvých pár minút vo VRBA bare vás presvedčí o opaku. Navyše sa aj pekne zapotíte, keďže virtuálna realita nie je o sedení či státí na mieste, ale o neustálom hýbaní sa.

ZdrojVRBRATISLAVA

Komentáre k článku