Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vrátite sa do budúcnosti s DeLoreanom z kociek LEGO? Takto vyzerá!

Vrátite sa do budúcnosti s DeLoreanom z kociek LEGO? Takto vyzerá!
Zdroj | LEGO
Roman Calík
Vrátite sa do budúcnosti s DeLoreanom z kociek LEGO? Takto vyzerá!
Zdroj | LEGO
Zdroj | LEGO

LEGO ukázalo novú stavebnicu, ktorá je inšpirovaná kultovou trilógiou filmov Návrat do budúcnosti. Poskladať si môžete ikonický automobil DeLorean DMC-12, a to v 3. verziách, pričom nechýbajú ani minifigúrky Doca (Doktor Emmett Brown) a Martyho McFlya.

Absolútnou novinkou v ponuke LEGO stavebníc je ikonický automobil z filmu Návrat do budúcnosti (Back to the Future). Film si od svojho prvého uvedenia v roku 1985 získal srdcia mnohých fanúšikov, ktorí obdivovali príbeh Martyho McFlya z mestečka Hill Valley, ktorý vďaka unikátnemu stroju od doktora Emmetta Browna dokázal cestovať v čase.

Zdroj | LEGO

Tým strojom však nebol nejaký nudný neforemný prístroj, ale automobil DeLorean DMC-12, ktorý sa stal po uvedení filmu doslova legendou (aj keď sa už v tom čase 3 roky nepredával). Dnes je vyhľadávaným kúskom mnohých zberateľov, no i keď nie v životnej veľkosti, ale práve DeLorean špeciálne upravený na cestovanie v čase budete môcť mať doma aj vy.

Pozrite si

LEGO Technic Dodge Charger – prvý ikonický model zo série Rýchlo a zbesilo

LEGO totiž predstavilo novú stavebnicu Stroj času z Návratu do budúcnosti (Back To The Future Time Machine) s číselným označením 10300, kde si postavíte práve tento automobil, a to dokonca v 3 verziách. Tie kopírujú jednotlivé verzie automobilu z trilógie filmu.

Zdroj | LEGO

Novinku LEGO Creator Expert 10300 – Stroj času z Návratu do budúcnosti si budete môcť kúpiť od 1. apríla 2022 za cenu 169,99 eur. Tešiť sa môžete na skladanie 1 872 dielikov, čo vám zaberie viac hodín. Budú to však pravdepodobne veľmi dobre strávené hodiny, pri ktorých si nielen oddýchnete, ale budete s nadšením sledovať detaily, ktoré model obsahuje.

My v redakcii túto novinku rozhodne budeme chcieť mať, perfektne pritom zapadne do série Creator Expert automobilov, kde sa bude hodiť aj k modelu LEGO Creator Expert 10274 – Krotitelia duchov – ECTO-1.

Zdroj | LEGO

Samotný model je príjemným prekvapením. Už to, že si môžete vytvoriť tri verzie modelu podľa jednotlivých dielov filmu mimoriadne poteší. Možno mnohých inšpiruje, aby si stavebnicu kúpili 3x. V rámci modelu nechýba možnosť vyklopiť kolesá pre lietací režim. Prvkom, ktorý budete milovať sú aj výklopné krídlové dvere!

Zdroj | LEGO

Pri tvorbe modelu sa išlo do najmenších detailov, kde nechýbajú vonkajšie prvky celého stroja vrátane bleskozvodu (ak si poskladáte verziu z prvého dielu filmu). Samozrejmosťou je plutóniová komora či lietajúci skejt, ktorý sme vo filme videli. Nechýbajú ani potlačené dátumy na palubovke či poznávacia značka OUTATIME.

Zdroj | LEGO

Aby bol model čo najrelistickejší, nájdete tu aj indukčný kondenzátor, ktorý je aj podsvietený. Filmový stroj času na cestovanie v čase mimochodom používa 1,21 gigawattu elektriny, čo je dostatok energie pre 100 miliónov LED žiaroviek, 361 veterných turbín.

Škoda, že sa LED podvietenie nevyužilo aj na ďalšie prvke automobilu, bol by najmä v noci ešte atraktívnejší. Svietice prvky simulujú modré priehľadné dieliky LEGO.

Zdroj | LEGO

Tvar karosérie sa dizajnérom LEGO podaril. Podobnosť s originálom je neuveriteľná, veď si pozrite priložené fotografie, ktoré boli nafotené s retálnym DeLoreanom a dokonca pred radnicou, kde sa film skutočne natáčal.

Pozrite si

Aké LEGO kúpiť dospelákovi? Vybrali sme pre vás 7+1 TOP stavebníc

Zdroj | LEGO

Nielen fanúšikov filmu poteší spomínaná možnosť vytvoriť si 3 verzie automobilu. Nparíklad v 2. verzii nechýba reaktor Mr. Fusion a premena na vznášadlo. Tretia verzia má zase disky s bielym farebným prevedením a kapotu posiatu prvkami z westernovej drámy.

A ak vás zaujíma veľkosť modelu, tak vedzte, že má 35 centimetrov na dĺžku a 19 cm na šírku.

Zdroj | LEGO

Novinka je zaradená do kategórie modelov pre dospelých. Samozrejme poteší nielen fanúšikov filmu akéhokoľvek veku. Nám sa veľmi páči, že súčasťou sú aj spomínané 2 minifigúrky a popisná tabuľka k modelu. Toto nie je štandardom, no veríme, že práve LEGO Creator Expert 10300 bude inšpiráciou aj pre budúce stavebnice. Figúrky by sme rozhodne uvítali pri automobile Aston Martin DB5 Jamesa Bonda, ktorý už v sérii Creator Expert vyšiel, ale aj pri ECTO-1 z filmu Krotitelia duchov.

Pozrite si

Postavili sme legendárne auto Jamesa Bonda z Lego kociek

Zdroj | LEGO