Reklama

VR konečne lacnejšie! Oculus Quest 2 teraz kúpite so zľavou až 125 eur

Zdroj | Meta
Stanislav Vinc
Zdroj | Meta
Zdroj | Meta

Myslíte, že virtuálna realita je prepadák? Nuž, pravdou aspoň podľa čísiel z minuloročného leta je, že aktuálna zlatá stredná cesta v tomto svete – Oculus Quest 2, sa predáva lepšie, než herné konzoly Xbox Series X a Series S dokopy. Tak čo, beriete?

Vydarený headset, na ktorom si zahráte stovky VR hier aj bez jeho pripájania k počítaču, najprv v závere minulého roka zdražel, no aktuálne jeho cena opäť klesla a to dokonca pomerne bizarným spôsobom. Oculus Quest 2 s 256 GB internou pamäťou teraz kúpite lacnejšie, než verziu s 128 GB pamäťou.

Obsah pokračuje pod reklamou

Sila tohto headsetu spočíva práve v tom, že všetka výpočtová sila potrebná pre spustenie VR hier a aplikácií, je zabudovaná priamo doň. Keď už teda zainvestujete niekoľko stoviek eur do headsetu, nemusíte si k nemu skladať nový počítač za ďalšie stovky, až tisíce eur.

Knižnica VR obsahu pre Oculus Quest 2, resp. dnes už oficiálne Meta Quest 2, je skutočne bohatá a nájdete v nej aj také pecky, ako Beat Saber, Amog Us VR, Peaky Blinders: The King’s Ransom, Cities: VR či vtipný a obľúbený Job Simulator. Pre lepšiu predstavu stačí nahliadnuť do jeho digitálneho obchodu.

Zdroj | Meta

Ak už predsa len máte doma výkonný herný počítač, headset k nemu môžete pripojiť pomocou Oculus Link kábla a využívať ho ako headset pre hranie VR hier na vašom počítači. Toto riešenie má výhodu nielen v možnosti voľby kvalitnejších grafických nastavení, ale aj možnosti zahrať si tituly, ktoré nie je možné spustiť priamo na Quest 2, napr. Half-Life: Alyx a mnoho ďalších hier a appiek.

Oculus, resp. Meta Quest 2, bol na našom trhu pôvodne dostupný za cenu okolo 620 – 650 eur a hoci v priebehu mesiacov postupne lacnel, v závere roka Meta jeho cenu opätovne oficiálne zvýšila. To sa zmenilo až minulý týždeň, kedy Mark Zuckerberg cenu headsetu opätovne znížil a o pár dní neskôr sa toto zlacnenie prejavilo aj v niektorých obchodoch na Slovensku. Aktuálne si tak už headset môžete zakúpiť aj za cenu od 499 €, čo predstavuje zľavu zhruba 20 %. Aktuálne ponuky nájdete na Heureka.sk:

Ak sa vám banner portálu Heureka.sk nezobrazuje správne, kliknite sem.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.