Reklama

Vozidlá Škoda budú teraz ešte chytrejšie! Prichádza do nich ChatGPT

Michal Sobek

Asi nie je prekvapením, že automobilky chcú, aby ich modely boli skutočne inteligentné a vedeli čo najlepšie slúžiť svojim vodičom. Teraz na seba zobrala pozornosť automobilka Škoda, ktorá do vozidiel po novom integrovala ChatGPT.

Pokiaľ sledujete dianie okolo tejto známej českej automobilky, tak vám rozhodne neuniklo, že už nejaký ten piatok môžete zadávať príkazy virtuálnej asistentke Laure.

Obsah pokračuje pod reklamou

Tá bola doteraz prepojená s Chat Pro od technologického partnera Cerence Inc. Teraz však bude toho vďaka integrácii ChatGPT vedieť oveľa viac.

Pokiaľ sa otázky vodiča nebudú týkať kategórií Vozidlo, Dáta, Počasie, Správy, Šport alebo Akcia, tak budú presmerované do funkcie Chat Pro, ktorá je po novom prepojená s ChatGPT.

Poznáte to aj podľa toho, že Laura začne odpoveď slovami: Podľa ChatGPT… Majitelia týchto vozidiel sa nemusia báť ani o bezpečnosť svojich dát, pretože umelá inteligencia nemá prístup k údajom o vozidle ani k osobným informáciám.

Recenzia

Základná Škoda Enyaq 85 vyzerá super, nový softvér je krok vpred [test]

Všetko je spracovávané anonymne s tým, že sú následne otázky aj odpovede vymazané. Čo sa týka podporovaných jazykov, v súčasnosti sú to angličtina, čeština, nemčina a španielčina.

Funkcia ChatGPT je už teraz dostupná v modeloch rodiny elektromobilu Škoda Enyaq s novou verziou softvéru 4.0 vydanou pre modelový rok 2024. Nájdete ju však aj v novej generácii vozidiel Škoda Superb a Kodiaq, ale aj v modernizovanom modeli Škoda Octavia.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.