Reklama

Volkswagen Bik.e: elektrický bicykel namiesto rezervy

Imrich Maťo

Máte poruchu na aute a pomoc je na pešo ďaleko? Alebo si len tak chcete zájsť na prechádzku ďalej od vášho auta? Otvorte kufor a vyberte… Bik.e.

Volkswagen Bik.e

Nemecký výrobca automobilov Volkswagen na prebiehajúcom autosalóne v Pekingu predstavil koncept malej elektrickej dvojkolky Volkswagen Bik.e. Je to niečo medzi bicyklom a elektrickým motocyklom. Jeho prednosťami sú nízka hmotnosť, možnosť poskladania i dojazd 20 km pri maximálnej rýchlosti 20 km/h. Unikátnosťou tejto dvojkolky je, že po zložení zaberie miesto ako náhradné koleso v aute. Kľudne Bik.e môžete mať na jeho mieste. Len ako by ste vysvetlili polícii absenciu „rezervy“.

Volkswagen Bik.e

V Pekingu Bik.e predstavil osobne Dr. Ulrich Hackenberg, šéf oddelenia výskumu a vývoja, ktorý sa na ňom povozil a pripomenul, že Volkswagen sa snaží myslieť ďalej, ako len na automobily a sústredia sa na mobilitu ako-takú. Preto, ak napríklad máte parkovisko ďaleko od práce, alebo sa chcete prejsť po preplnenom veľkomeste stačí, ak zaparkujete svoje auto na vhodnom mieste a ďalej pokračujete na Bik.e. Zatiaľ sme sa nedozvedeli presné technické špecifikácie tohto mobilného pomocníka, no, podľa vyjadrenia výrobcu, je veľký predpoklad, že sa dostane aj do sériovej výroby.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.