Reklama

Vodotesný Sony Walkman v slúchadlách

Drahomír Piok

Ak ste si mysleli, že Sony stavia svoju značku Walkman do úzadia, nie je to celkom tak. Telefónov s týmto označením síce už nevídame často, no pri audio produktoch sa stále tu a tam Walkman objaví. Slúchadlá s označením NWZ-W260 patria k high-end výrobkom. Nie sú to bezdrôtové slúchadlá ako by sa na prvý pohľad mohla zdať, ale rovno celý prehrávač integrovaný do slúchadiel.

Sony Walkman NWZ-W260

Tento výrobok predovšetkým zaujme ľudí so športovým duchom. Predstava behu alebo napríklad cvičenia so slúchadlami bez káblov a multimediálneho prehrávača, či telefónu je oslobodzujúca. Pri tomto zariadení si dokonca netreba dávať pozor ani na vodu. Celá konštrukcia je vode odolná, a tak si ju môžete podľa správy od Sony zobrať zo sebou aj do sprchy. Na margo toho, ale dodáva, že používanie šampónov a sprchových gélov neodporúča. Ťažko povedať či sa vôbec niekto umýva bez týchto hygienických pomôcok. Dosť malého odbočenia od témy. Slúchadlá majú o 25% menšiu hmotnosť ako predchodca, z 43 gramov „schudli“ na približne 32 gramov. Špeciálny tvar zaručí, že pri telesnej kativite nevypadávajú z uší, no pritom si stále zachovali kvalitu zvuku na špičokovej úrovni.

Sony Walkman NWZ-W260

Zrýchlilo sa nabíjanie batérie, ktorej stačia tri minúty pre prvú hodinu prehrávania. Jej celková kapacita postačuje pre 8 hodín hudby. Obľúbené piesne do slúchadiel dostanete pomocou kábla cez PC, kde už iba stačí synchronizovať vybrané audio súbory cez iTunes alebo Windows Media Player. Prehrávač si rozumie s formátmy MP3, WMA, ACC a WAV. Kapacita slúchadiel dosahuje podľa verzie 2 GB alebo 4 GB priestoru. 2 GB svojou veľkosťou približne vystačia pre 500 až 200 MP3 skladieb. Keďže tento Walkman nemá displej obsahuje pre lepšiu orientáciu enormnom množstve skladieb technológiu Zappin. Kúzlo spočíva v tom, že po zapnutí listujete skladbami, ktoré sú už v 45 sekunde prehrávania, tým pádom ich ľahšie identifikujete. Vyberať si budete môcť z dvoch klasických  farebných kombinácií, bielej alebo čiernej. Do predaja sa dostanú v zámorí už budúci mesiac, u nás to bude iste z miernejším zdržaním. Po prepočte vychádza cena 42 € za 2 GB model a 4 GB verzia vyjde na 56€.  

Sony Walkman NWZ-W260

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.