Reklama

Vodotesné slúchadlá od Pioneeru

Drahomír Piok

Pioneer pri svojom poslednom modeli potvrdil, že myslí aj na aktívnych poslucháčov hudby. Aktívnych v tom zmysle, že si radi pri dobrej hudbe kvalite zašportujú. Táto dizajnová lahôdka, dostupná v mnohých farebných variáciách je totiž vodotesná. Ak vám ihneď napadlo ísť si s nimi zaplávať nezabúdajte, že by bolo dobré aby bol vodotesný aj ten MP3 prehrávač, ktorý použijete.

Pioneer SE-CL331

Čistotné slúchadlá

Model s krkolomným označením CE-CL331 od spoločnosti Pioneer bráni vstupu vody k citlivej elektronike dvoma spôsobmi. Na slúchadlách je dvakrát umiestnený pogumovaný krúžok s filtrom, ktorý lícuje s nerezovou kovovou základňou a pogumovaným špuntom do ucha. Podľa medzinárodného stupňa ochrany, ktoré obdržali IPX7 sú slúchadlá vodotesné do tlaku rovnajúceho sa v hĺbke 1 metra vody. No potápanie nie je a ani nebolo primárnym určením tohto výrobku. Vývojári to mysleli takto. Človek si po „statočnom“ športovom výkone dopraje dobrú sprchu. Bohužiaľ, 99,9 % spotených slúchadiel toto povedať nemôže. Po čase sa stane, že gumové vložky alebo aj celé slúchadlá začnú zapáchať. Tak či onak, občas by sa slúchadlá hodilo vyprať, nech už je to z akéhokoľvek dôvodu. Napríklad ak vám spadli na zem, sú zaprášené alebo ste ich požičali niekomu, kto sa jednoducho o svoje “ušká“ často nestará.

Pioneer SE-CL331

Už aby tu boli

Výrobca tvrdí, že audio vlastnosti neboli týmto zásahom ovplyvnené a slúchadlá podávajú výborné výkony. Ukrývajú v sebe 9 mm membrány, ktoré dokážu reprodukovať frekvenčný rozsah od 10 Hz až po klasických 20 kHz. Impedancia má hodnotu 16 ohmov. Audio kábel, dlhý 1,2 metra, má 3,5 milimetrovú pozlátenú koncovku v tvare písmena “L“. Športovci ocenia aj klipsňu na šnúre, ktorú si môžu uchytiť na oblečení, aby slúchadlá “neťahali“ a nevypadávali im kvôli tomu z uší. Dostupné budú v ôsmich farebných variaciách, určite si každý vyberie tú svoju. Vodotesné Pioneeri vážia iba 6 gramov. V USA sa už predávajú za cenu 60 USD (42 €) a onedlho by mali doraziť aj k nám.

Foto: Pioneer

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.