Reklama

Vodafone 150 a 250: najlacnejšie mobily pre rozvojové krajiny!

Imrich Maťo

Globálny mobilný operátor Vodafone sa rozhodol zaútočiť na trhy v rozvojových krajinách, pre ktoré pripravil dvojicu momentálne najlacnejších mobilných telefónov na svete. Telefonuj a SMS-kuj, poprípade počúvaj rádio. To zrejme bolo motto pri vzniku mobilov Vodafone 150 a Vodafone 250.

 

VF 150 & VF 250

 

Pre našinca je mobilný telefón v cenovej hladine niekoľkých desiatok, či jednej – dvoch stoviek € takmer samozrejmosťou. Stále je však mnoho krajín na svete, kde tieto sumy predstavujú výšku mesačného príjmu celej rodiny. A hoci aj iný výrobcovia produkujú tzv. low-cost modely, Vodafone aktuálnou ponukou zachádza ešte ďalej. Dvojicu najlacnejších mobilných telefónov predstavil na tohtoročnom kongrese MWC v Barcelone. Stručne by sa dali charakterizovať ako užívateľsky nenáročné so základnými funkciami. Predsalen si zaslúžia istú dávku pozornosti.

VF 150 & VF 250

Vodafone 150

Vodafone 150 je jednoduchý mobil s dávkou základných funcií, medzi ktoré v prvom rade patrí telefonovanie a posielanie a príjem SMS správ. Popri tom ale ponúka aj zopár ďalších funkcií, ktoré by sme v takomto mobile asi nebrali za samozrejmosť. Obsahuje totiž profily, kalendár, budík i kalkulačku a dokonca aj výber z polyfonických zvonení, vibrácie alebo konvertor mien. Zahnať prípadnú nudu pomôže niektorá z dvojice hier. Vodafon 150 bude vyrábaný v čiernej farbe a má 1” monochromatický displej s rozlíšením 96 x 64 bodov.

VF 150 & VF 250

Vodafone 250

Vodafone 250 je funkčne zhodný so 150-kou. Vyrábaný má byť v dvoch farebných vyhotoveniach a diferencuje ho najmä použitie 1,45” pasívneho farebného (CSTN) displeja, s rozlíšením 128 x 128 bodov, ktorý umožňuje aj použitie tapety. Príjemným spestrením výbavy 250-ky je určite implementácia FM rádia a podpora stereo slúchadiel. Oba mobily pracujú v sieťach GSM 900/1800, ich adresáre pojmú 100 kontaktov a energiu každému z mobilov dodáva 500 mAh batéria, ktorá zabezpečí 5 hodín hovoru, respektíve 400 hodín pohotovosti a nabijaná je prostredníctvom miniUSB konektora. Pred záverom spomeniem ešte jeden spoločný prvok výbavy oboch mobilov, ktorý by sme určite privítali aj v mnohých iných, vyššie kategorizovaných mobilných telefónoch. Je ním funkcia baterky, pre ktorú slúži dióda na zadnej strane.

VF 150 & VF 250

Ak hovoríme o mobiloch Vodafone 150 a Vodafone 250 ako o momentálne najlacnejších mobiloch, treba prezradiť aj ich cenu. VF 150 má maloobchodnú nedotovanú cenu stanovenú na 15 $ (cca. 11 €) a VF 250 by sa mala predávať za 20 $ (cca. 15 €). Oba mobily majú byť v prvej fáze uvedené na trh v Indii a v šiestich afrických krajinách, konkrétne v Demokratickej republike Kongo, Keni, Mozambiku, Katare, Juhoafrickej republike a Tanzánii.

VF 150 & VF 250

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.