Reklama

Vlajkový Ultrabook Samsungu s 1800p displejom + ŽIVÉ FOTO

Dominik Fúsek

Samsung na svojom vlastnom evente s názvom „Premiere 2013“ rozpútal smršť noviniek. Fotoaparát s Androidom GALAXY NX sme vám už predstavili, teraz sa pozrime na dvojicu zaujímavých ultramobilných notebookov.

Samsung ATIV Book 9 Plus

Viac pozornosti si zrejme získa nová vlajková loď, model ATIV Book 9 Plus. Prvým dôvodom je extrémne jemný displej – rozlíšenie 3 200 x 1 800 pixlov (áno, dvojnásobok HD+ na obidvoch stranách) na 13,3“ uhlopriečke znamená až 276 PPI, čo je ďaleko za schopnosťami ľudského oka. Dúfame že sa niektorý výrobca nebude snažiť Samsung v tomto prekonať, to by neprospelo asi nikomu. Displej je v súlade s aktuálnou módou dotykový a navyše krytý odolným sklom Gorilla Glass.

Samsung ATIV Book 9 Plus

Napriek jemnému displeju a hrúbke nanajvýš 13,6 mm sľubuje novinka výdrž až 12 hodín! Podiel na tom iste majú nízkonapäťové procesory Intel Haswell Core i5/i7 a ich integrovaná grafika Intel HD Graphics 4400. Tie sú doplnené pamäťami s maximom na 8 GB RAM a 256 GB SSD. Z hľadiska konštrukcie sa tešte na kĺb s možnosťou ohnúť displej až na stôl, matný hliníkový povrch a hmotnosť 1,39 kg. Konektorová výbava je kompromisná, nechýba však 2x USB 3.0 a aspoň zmenšené verzie obrazových výstupov. Vlajková loď by mala na trh prísť na jeseň (resp. koncom leta), cenu zatiaľ nepoznáme – rozhodne však bude vysoká.

Druhým modelom je tiež 13,3-palcový Ativ Book 9 Lite. Jeho displej môže byť aj nedotykový a rozlíšenie kleslo na obyčajných 1 366 x 768 pixlov (118 PPI), na tejto uhlopriečke je ešte akceptovateľné. Namiesto Intelu dostanete oveľa lacnejšiu, ale dostatočne zaujímavú náhradu – štvorjadrový 1,4 GHz čip AMD A6-1450 so šikovnou integrovanou grafikou. Čudné že výrobca siahol po tabletovej verzii (rovnaký krok však urobil aj Acer). Maximálna RAM je na úrovni 4 GB, 256 GB SSD zostáva. Výdrž asi 17 mm hrubého a 1,5 kg ťažkého (dotyková a štandardná verzia sa líšia) poloultrabooku zostáva na 8,5 hodinách. Žiaľ šetrilo sa aj na spracovaní, pôjde len o lesklý plast. Aj vďaka tomu ale môžeme očakávať veľmi príjemnú cenu.

Samsung ATIV Book 9 Lite

Za pozvanie do Londýna na Samsung PREMIERE 2013 – GALAXY & ATIV ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics.

Zdroj a foto: Engadget, Samsung, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.