Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 3 min.
  • 6.1.2020

Vizio vylepšili celé portfólio televízorov, potešili novou generáciou SmartCast

Vizio vylepšili celé portfólio televízorov, potešili novou generáciou SmartCast
Zdroj | Vizio
Juraj Recký
Vizio vylepšili celé portfólio televízorov, potešili novou generáciou SmartCast
Zdroj | Vizio
Zdroj | Vizio

Zajtra oficiálne štartuje najväčší veľtrh spotrebnej elektroniky CES 2020 v Las Vegas, na ktorej spoločnosť Vizio predstaví plánované novinky. Tie sa budú týkať televízorov naprieč celý portfóliom.

Najnovšia verzia SmartCast má označenie 4.0 a aktualizácia by mala prebehnúť až do modelov z roku 2016. Ovládanie hlasom pomocou asistentov Siri, Google Asistent a Amazon Alexa je k dispozícií už aj na aktuálne verzii, no najnovšie pomocou SmartCast bude párovanie prebiehať rýchlejšie a to aj s ďalšími zariadeniami, ktoré asistentom môžete ovládať. Hlasom už budete môcť ovládať nie len televízor, ale napríklad, aj vyhľadávať vo Wikipedii.

Zdroj | Vizio

Vizio televízory plánované na rok 2020 dostanú HDR10+, chýbať nebudú ani HDR10, HLG a Dolby Vision. Vylepšené procesory by zasa mali lepšie zvládať upscaling obsahu s nízkym rozlíšením. Väčšina modelov tohto roku popnúkne ProGaming Engine, ktorý pracuje s premennými obnovovacími frekvenciami, chýbať nebude ani AMD FreeSync alebo 4K s frekvenciou 120 Hz, pri ktorom je sľúbená minimálna latencia. Dočkáme sa tiež HDMI 2.1.

Zdroj | Vizio

Vizio tiež avizovali, že vstupujú do OLED sveta. Nešpecifikovali však konkrétne modely. Teoreticky by však mohlo ísť o 4K Vizio OLED s uhlopriečkou 55- a 65-palcov, čo dáva aj ekonomický zmysel. Mohlo by to tiež znamenať celoplošné zníženie cien v tomto segmente, tu však už špekulujeme. Kedy presne počas roka Vizio modely s OLED predstaví, spoločnosť nepovedala.

Zdroj | Vizio

Vlajkovou loďou portfólia bude model Vizio P-Series Quantum X s uhlopriečkami 65-, 75- a 85-palcov, 792 lokálnymi zónami LED stmievania, maximálnym jasom 3 000 nitov a štandardom 800 nitov pre čo najlepší kontrast. Nechýba technológia quantum dot, dizajn má byť takmer bezrámikový. Ostatné modely z P série budú mať 240 zón lokálneho stmievania,  maximálny jas 1 200 nitov, technológiu quantum dot a uhlopriečky 65-a 75-palcov.

Zdroj | Vizio

Dostupnejší rad M má na rok 2020 misiu ponúknuť 4K za prístupné ceny, ktoré však spoločnosť zatiaľ nezverejnila. Emkové budú dva modely, M8 a M7. Oba ponúknu quantum dot a ProGaming Engine. Vyšší model bude s uhlopriečkami 65- a 55-palcov, ponúkne 90 lokálnych stiemavacích zón a maximálny jas 800 nitov. M7 bude v ponuke s 50-palcovou uhlopriečkou, 30 stmievacími zónami. Jas výrobca nešpecifikoval.

Zdroj | Vizio

Posledným avizovaným je V rad, kde sa udomácnil ProGaming Engine, quantum dot, SmartCast 4.0, 4K s podporou HDR a HDMI 2.1 s eARC. Nechýba ani herný režim, ktorý automaticky aktivuje funkciu zníženej latencie. K dispozícii majú byť uhlopriečky od 40- po 70-palcov. Rad V príde do predaja koncom roka 2020.