Spoločnosť Vivo predstavila novú technológiu Time of Flight (TOF) 3D, ktorá sa podobá na senzory, aké využíva iPhone X na skenovanie tváre. Vivo však prekonáva technológiu od Apple hneď v niekoľkých smeroch.
Už to bude rok, čo Apple vymenil klasický snímač odtlačkov prstov za TrueDepth technológiu, ktorá využíva 30-tisíc bodov na skenovanie tváre používateľa. Spoločnosť Vivo teraz predstavila technológiu Time of Flight, ktorá na snímanie využíva až 300-tisíc bodov a objekty a priestor dokáže snímať až na vzdialenosť troch metrov.
Názov Time of Flight vlastne popisuje to, ako takýto senzor okolia funguje. Senzor do priestoru vysiela pulzné svetlo, ktoré sa od priestoru odráža a vracia sa späť do senzoru. Hardvér na základe času návratu svetla vypočíta vzdialenosť jednotlivých bodov, na základe čoho vytvorí model skenovaného priestoru.
Vivo tento senzor neobmedzuje iba na skenovanie tváre, respektíve odomykanie smartfónu. Samotné Vivo by rado videlo technológiu využitú v hrách a aplikáciách, ktoré tak získajú rovnako pokročilé informácie o priestore, aké ešte donedávna poskytoval iba (oveľa väčší) senzor Kinect od Microsoftu. Nakoniec to bude ale v rukách vývojárov, aby možnosti senzoru využili naplno.
Vivo na záver predstavenia dodáva, že TOF 3D nie je žiaden prototyp, ale hotová technológia, ktorá je aktuálne vo finálnej fáze testovania. Keďže nedávno Vivo ukázalo, že sa nebojí priniesť na trh úplne nové nápady, tak sa smartfónov s technológiou TOF dočkáme zrejme ešte tento, prípadne budúci rok.