Reklama

Vivitek Qumi: výkonný a zároveň prvý mini 3D projektor

Drahomír Piok

Na výstave CES sa dostali k slovu aj pico alebo mini projektory. Od spoločnosti Vivitek uzrel svetlo sveta jeden zaujímavý kus hardvéru. Malý pico projektor, ktorý má už dostatočný výkon na to, aby nebol iba na parádu, ale pre skutočnú prácu. Má malé rozmery, dostačujúci výkon, no predávať sa však bude za vyššiu cenu a bez externého napájania ho nepoužijete.

Vivitek Qumi

Tento malý projektor má veľmi elegantný dizajn, vhodný do biznis sféry. Na vrchu nájdeme dotykové ovládacie tlačidlá a po okrajoch výduchy pre chladenie, šošovku a samozrejme konektory. Skladá sa z plastových a hliníkových častí, pričom sa svojimi rozmermi 16 x 3 x 9,9 cm a hmotnosťou 725 g, hoci nie je vreckový, pohodlne vôjde do každej pracovnej tašky. Na jeho použite budete síce limitovaný použitím napájania z elektrickej siete, zato vás odmení pomerne slušným výkonom na svoje minimalistické rozmery. Pre bežných spotrebiteľov sú najzaujímavejšie parametre ako jas a kvalita prezentovaného obrazu. Qumi vďaka svojej LED dióde, ktorá má životnosť 30 000 hodín, dosahuje svetlosť 300 lúmenov pri kontrastnom pomere 2 500:1. Natívne rozlíšenie projektora dosahuje až WXGA (1 280 x 800 b.).

Vivitek Qumi

Prvé 3D v mini projektore

 

Vivitek sa môže pochváliť jedným prvenstvom. Ako prví zaviedli do kategórie mini/pico projektorov 3D štandard. Ide o tzv. 3D-Ready, ktoré je realizované cez DLP technológiu spoločnosti Texas Instruments. Ide o klasické stereoskopické 3D, no k projektoru nedostanete žiadne okuliare. Na projektore nájdeme viacero vstupov a výstupov od Mini-HDMi, VGA, USB, 3,5 mm audio a slot pre microSD kartu. Pre núdzove prípady obsahuje projektor aj 1 W vstavaný reproduktor. Zariadenie  priamo spolupracuje s rôznymi digitálnymi fotoaparátmi, smartfónmi a videokamerami, ktoré možno pripojiť bez potreby PC. V predaji sa novinka objaví tento rok v máji a dostupná bude v dvoch farbách, čiernej a bielej. A na koniec, cena tohto ultraprenosnéhoprojektora je 499 USD, čiže približne 375 €.
 
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.