Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vivat Slovakia - v "slovenskom GTA" sa pozrieme do Bratislavy počas 90. rokov

Vivat Slovakia - v "slovenskom GTA" sa pozrieme do Bratislavy počas 90. rokov
Zdroj | Team Vivat
Stanislav Vinc
Vivat Slovakia - v "slovenskom GTA" sa pozrieme do Bratislavy počas 90. rokov
Zdroj | Team Vivat
Zdroj | Team Vivat

Slovenskí hráči sa už pri nutkaní zahrať si dobrú gangsterovku nemusia obracať na sériu Grand Theft Auto zasadenú do amerických reálií. Slovenské štúdio Team Vivat totiž usilovne pracuje na lokálnej hre Vivat Slovakia odohrávajúcej sa v Bratislave počas 90. rokov.

Kľúčové udalosti ranných dejín našej republiky sa už v minulosti stali predlohou mnohých filmov. Spracovať ich však do formy videohry je celkom iná výzva. Team Vivat si však na to trúfol a svetu predstavuje prvý trailer na hru Vivat Slovakia, v ktorej môžeme počuť dabing známych slovenských hercov.

Vývojári zasadili svoj nový výtvor do zmenšenej podoby Bratislavy počas divokých 90. rokov. Jej súčasťou budú ikonické ulice a budovy vrátane Bratislavského hradu a mostu SNP, ale aj autá značiek Smola či DBW, ktoré by vám zdanlivo mohli pripomínať ikonické modely reálnych značiek.

Zdroj | Team Vivat

V hre sa ocitnete v koži holohlavého tridsiatnika, ktorý pracuje pre tajnú políciu v Internej Slovenskej informačnej službe (ISIS). V roli falošného taxikára budete môcť sledovať aktivity mafiánskych gangov, ktoré sa vďaka priamej linke na vládne špičky neboja vybavovať si účty ani počas bielych dní.

Vivat Slovakia dostane profesionálny dabing, o ktorý sa postará Rasťo Piško, Milan žitný a Marián Labuda, ktorých môžete počuť už aj v prvom traileri. Hudobný podmaz vytvoril DJ Spinhandz a Strapo, ktorý sa sám téme slovenských reálií 90. rokov venuje v jednej zo svojich starších piesní.

Vivat Slovakia nie je prvotinou tohto slovenského herného štúdia. Na počesť 30. výročia Nežnej revolúcie pripravilo štúdio Team Vivat minihru Vivat Sloboda, ktorý bol vďaka podpore Férovej nadácie O2 dostupný zdarma. Financovanie vývoja voľného pokračovania tejto hry podporil Fond na podporu umenia.

Zdroj