Reklama

Visionox má ohybný AMOLED panel vhodný do smartfónov

Zdroj | Visionox
Stanislav Vinc
Zdroj | Visionox
Zdroj | Visionox

O ohybných telefónoch sa hovorí už od čias, kedy ani neexistovali smartfóny, ako ich poznáme dnes. Pomaly sa k tejto vízii blížime a to aj vďaka spoločnosti Visionox, ktorá ukázala ohybný AMOLED displej.

Spoločnosť Visionox vyvinula 7,2-palcový AMOLED displej, ktorý je možné zrolovať a opätovne rozložiť až 200-tisíc krát. Ani po toľkých zloženiach sa na displeji údajne neobjavili poškodenia a displej nestratil žiadne kvalitatívne vlastnosti. Na videu nižšie, ktoré pochádza z júla 2015 môžeme vidieť, že už vtedy mala spoločnosť v rukách funkčný prototyp, na ktorom sa jej od tej doby podarilo výrazne zvýšiť spoľahlivosť.

Najnovšiu verziu AMOLED panelu bude Visionox zrejme ukazovať na konferencii SID DisplayWeek 2018, ktorá sa bude konať 20-25. mája v Los Angeles. Visionox okrem toho buduje výrobnú linku v čínskom Hebei, pričom do nej investovala zhruba 4,5 miliardy dolárov. Mesačne má táto výrobná linka vyprodukovať až 30 000 ohybných AMOLED panelov.

Pozrite si

Samsung predstavil vylepšený ohybný displej

Spoločnosť Visionox zatiaľ verejne neohlásila žiadnu spoluprácu s výrobcami smartfónov, no posledné roky sa šušká o tom, že ohybný smartfón pripravuje Samsung. Hoci sa mal na trh dostať už dávno, Samsung ho neustále odkladá a podľa najnovších správ sa ho zrejme dočkáme až budúci rok.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.