Reklama

Virtuix Omni – nová úroveň virtuálnej reality!

Marek Šimunek

Virtuálna realita pomaly ale isto vyrastá z plienok. Nadšení hráči počítačových hier získavajú stále nové a nové možnosti, ako priblížiť virtuálny svet hier čo najbližšie k realite. Najnovšou možnosťou je Virtuix Omni.

Virtuix Omni

Potom, ako spoločnosť Oculus predstavila nové okuliare Oculus Rift plesali hráči počítačových hier nadšením, to však ešte nevedeli, že o niekoľko mesiacov sa vďaka Virtuix Omni priblíži virtuálny svet počítačových hier k realite ešte viac. Virtuix Omni je totiž bežecký pás, ktorý vám umožňuje pohybovať sa v hre spôsobom, ako keby ste boli reálnou súčasťou hry samotnej. Puzzle virtuálnej reality sa tak postupne skladá. Omni totiž poskytne pocit pohybu, ktorý doposiaľ nebolo možné simulovať.

Pôvodne začínal Virtuix Omni ako start-up projekt na internetovej stránke Kickstarter, ale po úspešnej kampani je pripravený na sériovú výrobu a predaj. Jeho cena sa v USA bude pohybovať na úrovni 499 USD (375,35 €) a počas testovania bol skúšaný v hrách ako Team Fortress 2, alebo Minecraft. Pri kúpe okrem samotného zariadenia dostanete aj špeciálnu obuv a samozrejme aj popruh, aby sa nestalo, že z pása spadnete v momente keď sa do hry až moc vžijete.

Virtuix Omni

Foto: virtuix

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.