Virtuálna realita bez VR headsetu? LG Display a Brelyon chystajú revolúciu

ZDROJ | Brelyon

Spoločnosti Brelyon a LG Display oznámili strategickú spoluprácu pri vývoji nových ultra-pohlcujúcich monitorov určených na prácu i hry. Ich cieľom je vyrobiť displej, ktorý vás obklopí virtuálnym obsahom aj bez headsetu.

Kalifornská spoločnosť Brelyon predstavila ešte v priebehu minulého roka unikátny typ monitora, ktorým podľa svojich slov založila celkom novú kategóriu zobrazovacích zariadení. Ich účelom je poskytnúť používateľom čo najviac pohlcujúci zážitok, aký doteraz dokázali vytvoriť iba headsety pre virtuálnu realitu. Využitie by si mali teoreticky nájsť aj v blížiacom sa metaverze.

Oblúkový monitor dokáže vyplniť celé zorné pole používateľa a pomocou patentovaných technológií dokonca vytvoriť dojem, že daný 2D obraz je v skutočnosti priestorový. Používateľa by tak mal monitor vtiahnuť do deja aj bez toho, aby stratil kontakt so svojim okolím. Bližšie fungovanie svojich monitorov vysvetľuje v prezentácii TEDxKC zakladateľ spoločnosti, Dr. Barmak Heshmat.

Počas technologickej výstavy CES 2022 spoločnosť oznámila nadviazanie strategickej spolupráce so spoločnosťou LG Display, od ktorej bude pre svoje monitory odoberať P-OLED panely. Výsledkom toho by mali byť ultra-zahnuté displeje, ktoré obklopia používateľa v takmer 180-stupňovom uhle.

Pozrite siSamsung bude mať konečne OLED telky?!

Monitory Brelyon zatiaľ nemajú svoj dátum vydania, ani finálne ceny. Podľa portálu Digital Trends by sa však pokojne mohli pohybovať okolo hranice 5 000 dolárov. Spočiatku si tak pravdepodobne nájdu využitie najmä vo sfére zábavného biznisu, kde môžu suplovať nepraktické VR headsety.

ZdrojBrelyon

Komentáre k článku