Virgil Abloh sa podpísal aj pod 6-metrový terénny Maybach so solárnym nabíjaním

ZDROJ | Daimler

Mercedes-Benz odhalil Project MAYBACH, ukážkové vozidlo navrhnuté v spolupráci so zosnulým módnym návrhárom Virgilom Ablohom. Luxusný off-roadový elektromobil kombinuje odvážny dizajn s praktickými vychytávkami, ktoré sa možno v najbližších rokoch prenesú do produkčných modelov.

Zosnulému kreatívnemu riaditeľovi Louis Vuitton a zakladateľovi módnej značky Off-White nebol okrem sveta módy vzdialený ani automobilový svet, v ktorom si rozumel najmä so značkou Mercedes-Benz. Pred svojou smrťou stihol Virgil Abloh v spolupráci s jej hlavným dizajnérom Gordenom Wagenerom vytvoriť unikátny show car, resp. ukážkové vozidlo nesúce luxusnú značku Maybach.

ZDROJ | Daimler

Dvojmiestne kupé nazvané Project MAYBACH by mohlo byť pokojne len ďalšou luxusnou limuzínou do svetových veľkomiest. Abloh však tento luxus spojil s terénnym podvozkom, strešným nosičom a solárnymi článkami umiestnenými pod priehľadnou kapotou, ktoré mu umožňujú „prežiť“ aj mimo civilizácie.

V interiéri posádku čaká luxus v podaní kožených poťahov, ale aj praktické odkladacie priestory a núdzová sekera, samozrejme značková s logom Maybach.

ZDROJ | Daimler

Project MAYBACH je tak dokonalým proťajškom sparťanského elektromobilu Tesla Cybertruck, v ktorého dizajne budú dominovať najmä hrany a najmodernejšie technológie. Spoločný však majú jeden parameter – extrémnu dĺžku okolo 6 metrov. Terénny Maybach však žiaľ na rozdiel od Cybertrucku na cestách s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy neuvidíme.

ZDROJ | Daimler

ZdrojDaimler

Komentáre k článku