Reklama

ViewSonic ViewPad 10Pro: tablet s Windows a Android OS

Dominik Fúsek

Výstava Computex 2011 je v plnom prúde a plne si ju užívajú aj fanúšikovia tabletov. Spoločnosť ViewSonic predstavila nástupcu svojho dual-boot tabletu ViewPad 10, model s prídavkom Pro. Ten dostal nový procesor, OS Windows vo vyššej verzii a samozrejme aj Android. S ním to ale nie je presne tak, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

ViewSonic ViewPad 10Pro

Intel nedávno prehlásil, že čoskoro uvidíme jeho najnovší procesor Atom Z670 (zvaný tiež Oak Trail) minimálne v desiatke tabletov. Nuž a nový ViewPad 10Pro je jedným z nich. Spomínaný procesor má jedno jadro, taktované na 1,5 GHz. Navrhovaný je práve pre použitie v tabletoch, s ohľadom na pasívne chladenie a minimálny energetický odber – TPD dosahuje len 3 W. Vďaka energii z 3 500 mAh batérie dokáže ViewPad prehrávať 1080p video až 4,5 hodiny. Jeho prehrávanie sa koná na 10-palcovom displeji, dáta sú úkladané do 32 GB interného úložiska, prípadne na microSD kartu či Flash disk, nakoľko je prítomné aj USB rozhranie. Na cestách oceníte 3G modul.

ViewSonic ViewPad 10Pro

Oproti predchodcovi došlo k miernej zmene aj v operačnom systéme, teda operačných systémoch. Windows 7 poskočil na verziu Profesional, doplnený je tradične Androidom. Nejedná sa však o dual-boot tablet v pravom slova zmysle. OS Android beží vďaka programu Bluestacks len ako vizualizácia, t. j. aplikácia vo Windowse. Výhodou je, že kvôli prechodu medzi systémami nemusíte zakaždým tablet vypnúť, prepínanie je bleskové. Otázne však je, aký vplyv bude mať vizualizácia na výkon Android aplikácií. Mimochodom, nečakajte žiadny Honeycomb, Android je v zastaralej „smartfónovej“ verzii 2.2. Druhý OS je v podstate len doplnkom k Windowsu. Kedy a za akú cenu sa tablet dostane k nám, zatiaľ nie je známe.

Foto: engadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.