Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Viete, ako si zvýšiť výdrž Apple Watch takmer o 30 hodín?

Viete, ako si zvýšiť výdrž Apple Watch takmer o 30 hodín?
Zdroj | Togvu
Richard Pliešovský
Viete, ako si zvýšiť výdrž Apple Watch takmer o 30 hodín?
Zdroj | Togvu
Zdroj | Togvu

Najpredávanejšie smartwatch na svete sú povestné nielen množstvom skvelých funkcií, ale aj pomerne krátkou výdržou na jedno nabitie. Výrobca napríklad udáva 18-hodinovú výdrž pri modeli Appe Watch Series 4, v bežnom živote je to našťastie o čosi viac, ale ani tak nepresiahne 48 hodín. Firma Togvu ponúka na Kickstarteri riešenie.

Riešenie nespočíva v softvérovom vylepšení ani zázračnom triku, ktorý predĺži výdrž inteligentných hodiniek. Na pomoc prichádza powerbanka ukrytá v remienku.

Zdroj | Togvu

 

Togvu hovorí, že aj keď sú Apple Watch perfektným doplnkom pre aktívny životný štýl a dá sa k nim dokúpiť množstvo nabíjacích podložiek, stojanov a dokov, to najdôležitejšie doteraz nikto neponúkol. Preto vyrobili Batfree, ako sa tento gadget volá, remienok so vstavanou batériou, ktorý dokáže bezdrôtovo nabiť Apple Watch Series 2, 3 a 4 pohodlne počas nosenia na ruke.

Batfree ponúka 600 mAh kapacitu, ktorá je ukrytá v dvoch 300 mAh Li-polymérových batériách zabudovaných na bokoch remienka. Práve tie dodávajú potrebnú energiu, ktorá predĺži výdrž hodiniek o ďalších 27 hodín.

Zdroj | Togvu
Pozrite si

Ako som prešiel na Apple Watch 4 zo Samsung Galaxy Gear S2

Zdroj | Togvu

 

Batfree zabezpečí okamžité bezdrôtové nabíjanie jediným jednoduchým stlačením, bez toho, aby ich používateľ dal dole zo zápästia. Smartwatch sa teda nabíjajú vtedy, keď to chce ich majiteľ.

Zdroj | Togvu

Unisex dizajn ocenia obe pohlavia. Je ergonomicky tvarovaný s nastaviteľnou dĺžkou popruhu 130 až 200 mm a 30 mm šírkou. Jeho hrúbka je však 14,4 mm, čo je pomerne dosť.

Zdroj | Togvu

Ako vidieť, Batfree ponúka tri funkcie v jednom, okrem bezdrôtovej nabíjačky slúži zároveň ako ochranné púzdro inteligentných hodiniek a ako remienok. Dizajn samozrejme zapadá do estetiky Apple Watch a nepôsobí rušivo.

Pozrite si

Inteligentné hodinky: Ako a podľa čoho si z nich vybrať?

Zdroj | Togvu

Remienok môžu bez obáv využívať športovci a nadšenci outdoorových aktivít. Batfree odolá nečistotám, prachu a piesku. Dá sa s ním potápať do hĺbky 10 metrov, spĺňa stupeň ochrany IP68.

Zdroj | Togvu

Batfree sa nabíja cez nabíjacie kolíky, ktoré sú umiestnené na boku púzdra. Najprv sa nabijú samotné hodinky, potom sa dobije remienok.

Zdroj | Togvu

Čo poviete na tento zaujímavý nápad? Samotné Apple ním údajne nie je príliš nadšené, pretože tento remienok s batériou sa môže poškodiť a tak zraniť používateľa. Podľa tejto logiky je však rovnako náchylné na poškodenie aj dobíjacie púzdro pre najnovšie iPhony, ktoré ponúka samotná firma.

Batfree si mohlo prvých 300 najrýchlejších záujemcov predobjednať za 35 dolárov, ďalších 500 to bude môcť urobiť za 45 dolárov, potom to bude stáť v kampani 49 dolárov. Bežná cena tohto náramku však má byť až 70 dolárov, takže komu sa tento remienok pozdáva, nemal by dlho otáľať.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj