Reklama

Viete, ako si obnovíte svoje heslo na macOS?

Zdroj | Pixabay
Richard Pliešovský
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Nikto nie je dokonalý, no napriek tomu chcú od nás bezpečnostní technici, aby sme si zvolili neprelomiteľné heslo. Práve vďaka komplikovaným heslám sa občas stane, že používatelia heslo zabudnú, alebo ho niekoľkokrát za sebou zadajú zle. Našťastie macOS ponúka dva pomerne jednoduché spôsoby opätovného prihlásenia sa do systému.

Ako na to?

Postup pri režime obnovenia je nasledovný:

Vypnite počítač. Stlačte a držte klávesy Command + R a zároveň ho opäť zapnite. Klávesy držte stlačené, až kým macOS nenabehne do režimu obnovenia.

Otvorte nástroj Terminál, kde sa objaví okno, v ktorom zadáte „resetpassword“ bez úvodzoviek a potvrdíte tlačidlom Enter.

Zatvorte okná Terminálu a nájdite si nástroj na obnovenie hesla. Zobrazí sa zoznam všetkých používateľských účtov v Macu. Po resetovaní hesla budete musieť nastaviť nové aj pre každého ďalšieho používateľa (ak ich máte viac).

Postup obnovenia hesla cez Apple ID je nasledovný:

Po niekoľkonásobnom nesprávnom zadaní hesla sa vám zobrazí otázka, či ho nechcete obnoviť pomocou Apple ID. (Môžete tiež kliknúť na ikonu otáznika v textovom poli s heslom a následne na ikonu a zvoliť si obnovenie hesla.)

Zadajte váš e-mail a heslo pre Apple ID. Systém vás upozorní, že sa vytvorí nová kľúčenka, v ktorej budú uložené vaše heslá.

Postupujte podľa zobrazených pokynov a dokončite vytvorenie nového hesla.

Viac článkov o tipoch, aplikáciách či funkciách v systéme macOS nájdete v našej pravidelnej sérii.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.