Reklama

Viete, aké sú 3 základné rozdiely medzi dámskym a pánskym e-bajkom?

Zdroj | Getty Images/Unsplash
Lissett Pliešovská
Zdroj | Getty Images/Unsplash
Zdroj | Getty Images/Unsplash

Cyklistika zažíva posledné roky poriadny boom. Nárast počtu osôb, ktoré holdujú tejto forme aktivity je vysoký. Dnes je bežné vidieť partnerské dvojice na výletoch po Slovensku na svojich dvojkolesových tátošoch.

Nepoviem nič nové, že cyklistika oslovuje čoraz viac i ženské pohlavie. Je logické, že výrobcovia si tento trend všimli a začali bicykle upravovať tak, aby boli na mieru pre nás, ženy. Ak zvažujete kúpu e-bajku pre nežnejšie pohlavie, treba sa pri variabilite modelov zorientovať, či už za pomoci predavajúceho, alebo kamarátov, odborníkov a zvoliť ten správny.

Ako postupovať ak vyberáte elektrobicykel pre ženu a na čo si dať pozor sa dočitate v našom článku.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Getty Images/Unsplash

Najskôr si musíte zodpovedať na štyri otázky: Aké mám jazdecké skúsenosti? Koľko budem jazdiť? Kde prevažne budem jazdiť? Aký mám rozpočet? Vďaka ním sa budete vedieť zorientovať či potrebujete mestský e-bajk na presuny hlavne po meste, alebo horský elektrický bicykel, pretože najčastejšie jazdíte po nerovnom teréne, prípadne potrebujete cestný bajk na brázdenie dlhých výjazdov z bodu A do bodu B.

Po ujasnení zámeru využívania vášho e-bajku môžete nakupovať. Nezabudnite pri výbere na tri základné rozdiely medzi pánskym a dámskym bicyklom.

1.

Výška bicykla

Každý má svoju výšku a je logické, že mužské bicykle sú vyššie. Zle zvolená výška sa odzrkadlí v stabilite. Výrobcovia sa nesnažia (ako ešte nedávno) meniť konštrukciu rámu, ale vymysleli akési konfekčné veľkosti bicyklov, ktoré sú rozdelené v tabuľke podľa výšky na XS, S, M, L, XL čo pomáha zvoliť správny rám.

2.

Rozdielne tvarované sedadlá

Rozdiel v anatómii medzi mužom a ženou je značný a každý ho vidí voľným okom. Ako sa vyrábajú pánske a dámske strihy nohavíc, tak aj výrobcovia bicyklov začali vyrábať rozdielne sedadlá, čo vidieť v ich originálnom dizajnovom tvarovaní.

Zdroj | Getty Images/Unsplash
3.

Dĺžka gripov

Ak si myslite, že treťou odlišnosťou je farba bicykla, tak práve to nemám na mysli. Rozdiel je v gripoch na e-bajku. Správna dĺžka kľúk je dôležitá, pomáha pri riadení. Nižšia postava by mala mať dĺžku kľúk (gripov) menej ako 170 mm.

Obsah pokračuje pod reklamou

V minulosti základným rozdielom, okrem tvaru konštrukcie, bola farba. Dnes je už farebné prevedenie pridelené úrovni elektrobicykla podľa výbavy.

Nezabúdajte, že k elektrobicyklu patria aj doplnky ako sú prilba, cyklistické topánky, dres alebo rukavice. Aj tam vidieť rozdiel v prevedení, ktorý je prispôsobený anatómii žien a mužov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.