Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Neviete si poradiť s daňovým priznaním? Finančná správa spustila online poradňu

Neviete si poradiť s daňovým priznaním? Finančná správa spustila online poradňu
Zdroj | Campaign Creators/Unsplash
Richard Pliešovský
Neviete si poradiť s daňovým priznaním? Finančná správa spustila online poradňu
Zdroj | Campaign Creators/Unsplash
Zdroj | Campaign Creators/Unsplash

31. marec je okrem iného dňom, dokedy musí byť podané daňové priznanie. Ako to už u nás býva dobrým zvykom, je najvyšší čas sa do niečo takéhoto pustiť. Využiť môžete finančnú správu. Práve tá podáva daňovníkom pomocnú ruku pri jeho vypĺňaní.

O pondelka bude každému k dispozícii, okrem štandardných komunikačných kanálov, aj online poradňa na call centre. Poradcovia budú k dispozícii v určených hodinách a cez Live Chat budú nápomocní pri vypĺňaní daňového priznania typu A a B, kde pomôžu v prípade príjmov zo zamestnania alebo prenájmu nehnuteľnosti (ak s prenájom nehnuteľností nepodnikajú).

On-line poradňa bude fungovať od 20. do 31. marca. V prvom týždni to bude od 9. do 11. hodiny a od 14. do 15. hodiny. V druhom týždni to bude od 10. do 12. hodiny a od 17. do 19. hodiny.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Finančná správa

Ako a v čom môžete získať radu?

V uvedených hodinách vám konzultanti finančnej správy pomôžu s vyplnením daňového priznania v prípade fyzickej osoby typu A, ako aj s daňovým priznaním typu B v prípade príjmov zo zamestnania alebo prenájmu nehnuteľnosti, okrem prípadov, kedy nehnuteľnosť prenajímajú v rámci podnikania.

Prístup k on-line poradni je jednoduchý, stačí keď na portáli finančnej správy v časti Kontakty kliknete na možnosť Live Chat. Následne si zvolíte kolónku daňového priznania typu A alebo B. Systém vás následne presmeruje na konzultanta, ktorý sa vám bude venovať.

Okrem on-line poradne sa môžete s konzultantmi spojiť telefonicky na čísle 048 43 17 222, kde zvolíte voľbu číslo 3. Ďalšou možnosťou je zaslanie e-mailu prostredníctvom aplikácie Live Agent, tú nájdete na portáli finančnej správy.

Na základné otázky je pre vás k dispozícii četbot Taxana. Vie zaslať formuláre, softwarningové upozornenia a ďalší konverzačný obsah. Za uplynulý rok ju využilo ako zdroj informácií 113 988 unikátnych používateľov, ktorí ju požiadali viac ako 745 375 dopytov. Pre zlepšenie používateľskej skúsenosti poskytuje od minulého mesiaca aj služby pripomínania dôležitých dátumov, napríklad dátum odovzdania daňového priznania vo forme softwarningových notifikácií.