Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 26.12.2010

Videotelefonovanie cez Skype aj na iPhone 4?

Marek Šimunek

Po predstavení iPhone 4 veľa milovníkov tejto značky jasalo radosťou, nakoľko sa konečne okrem množstva iných vylepšení objavila v tomto kultovom zariadení aj predná kamera na videotelefonovanie. Aby však nebolo všetko až tak jednoduché, je táto kamera určená len pre telefonovanie pomocou FaceTime. To sa však čoskoro zmení a aj majitelia iPhone 4 si čoskoro budú môcť užívať videohovory cez Skype.

Skype 3.0 pre iPhone

Spoločnosť Skype sa už prednedávnom vyjadrila, že počas konferencie CES 2011, ktorá sa bude konať v januári budúceho roku, uvedie novú éru videotelefonovania pre mobilné platformy. Ak sa teda stane to čo predpokladáme a Skype ponúkne videotelefonovanie pre majoritné mobilné platformy ako iOS, Google Android, Symbian, môže sa Skype stať dominantnou službou pre videotelefonovanie medzi mobilmi a z mobilných zariadení do PC.

Skype pre Android

Na stránkach Skype sa presne na štedrý večer objavil aj krátky popis služby, ktorá by mala byť dostupná pre najnovšiu verziu obľúbeného smartfónu iPhone 4. Spoločnosť však krátko po zverejnení dokument stiahla a tak si na oficiálne potvrdenie budeme musieť ešte niekoľko dní počkať, nakoľko tlačová konferencia Skype na CES 2011 sa bude konať 6 januára. V krátko dostupných neoficiálnych informáciach bolo uvedené, že pre využívanie videotelefonovania pomocou skype bude potrebný iPhone 4 a volané kontakty budú musieť mať nainštalovaný Skype 4.2 pre Windows, Skype 2.8 pre Mac OS X a Skype 3.0 a vyšší pre iPhone. Videotelefonovanie by pritom malo byť dostupné aj cez Wi-Fi a súčasne aj cez 3G, pričom samozrejme kvalita obrazu bude ovplyvnená kvalitou pripojenia. Aj keď tieto informácie ešte nie sú oficiálne potvrdené, isté je že sa máme na čo tešiť a predná kamera na iPhone 4 bude mať konečne okrem FaceTime aj reálnejšie využitie.

zdroj: www.ultrasn0w.ca

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.