Reklama

Videochat na Facebooku je skutočnosťou

Marek Šimunek

A je to tu. Množstvo špekulácií, ktoré sa šírili internetom ukončil v stredu večer spoluzakladateľ najväčšej sociálnej siete, Mark Zuckerberg, po tom, ako celému svetu predstavil spoluprácu Facebooku a veterána medzi sprostredkovateľmi VoIP, spoločnosťou Skype. Výsledkom spojenia týchto gigantov je možnosť videotelefonovania s vašimi priateľmi na Facebooku.

Facebook - Mark Zuckerberg

O tom, že Facebook je v súčasnosti najväčšou sociálnou sieťou, je asi zbytočné polemizovať. Jej služby využíva takmer 750 miliónov užívateľov na celom svete, ktorý si denno denne vymenia neskutočné množstvá informácií a to aj pomocou chatu, ktorý je na tejto sociálnej sieti dostupný. Už určitú dobu sa objavovali dohady o tom, že Facebook chystá novinku a v stredu večer sme sa tohto momentu dočkali. Spoluzakladateľ najväčšej súčasnej sociálnej siete, Mark Zuckerberg, totižto predstavil partnerstvo, ktoré pre stovky miliónov užívateľov Facebooku prinesie možnosť videochatovania. Od včera sa tak všetci užívatelia na Facebooku nemusia len „čítať“ ale môžu sa aj vidieť.

Skype

Videohovory sú pritom priamo integrované do rozhrania internetového prehliadača a pre ich využívanie postačuje iba stiahnuť plugin pre daný prehliadač. Následne už iba postačuje kliknúť na ikonku kamery a okamžite sa môžete s priateľmi aj vidieť. Nechýba ani možnosť zanechania odkazu v prípade nedostupnosti užívateľa. Riešenie zabezpečuje najznámejší poskytovateľ VoIP služieb spoločnosť Skype. Podľa vyjadrení riaditeľa spoločnosti Skype je spojenie týchto dvoch gigantov dlhodobým strategickým zväzkom a Skype na tomto partnerstve láka najmä vysoký počet užívateľov tejto sociálnej siete. K približne 145 miliónom užívateľov VoIP služieb Skype tak môže pribudnúť veľká časť užívateľov Facebooku. Inovácie sa v prípade Facebooku dočkala aj textová komunikácia. Užívatelia tak môžu okamžite využívať skupinový chat pre súčasnú komunikáciu s viacerými priateľmi. Bohužiaľ v tomto prípade Facebook stráca na svojho najväčšieho rastúceho konkurenta. Tým je minulý týždeň predstavená sociálna sieť Google+, ktorá podporuje aj skupinové videochatovanie.

Foto: Facebook, Skype

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.