Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Videá z portálu Free.sk na obrazovke s Magiom

Videá z portálu Free.sk na obrazovke s Magiom
Števo Porubský
Videá z portálu Free.sk na obrazovke s Magiom

Slovak Telekom pomaly pokračuje v rozširovaní interaktívnych služieb digitálnej televízie Magio a k minuloročnému informačnému Magio Portálu pridáva možnosť sledovať streamovaný obsah zo „svojho“ videoportálu Free.sk priamo na obrazovke televízora.

 free.sk v Magio TV

Predstavte si, že sedíte doma pred televízorom a váš blízky vám zavolá, že práve nahral zaujímavé video alebo fotografiu na portál Free.sk, ktorý mimochodom patrí serveru Zoznam.sk a ten zas Slovak Telekomu. Počítač alebo notebook je ďaleko a tak sa len načiahnete po diaľkové ovládanie a cez rýchle menu sa preklikáte na Free.sk a video či obrázok si vyhľadáte a pustíte priamo vo vašej telke. Slovak Telekom totiž k interaktívnym službám digitálnej televízie Magio pridáva ďalšiu – možnosť sledovania streamovaného obsahu na portáli Free.sk! Táto nová funkcionalita je vraj jednou z viacerých, ktoré umožnil prechod na vyššiu verziu IPTV platformy Mediaroom 1.6.

 free.sk v Magio TV

Sprístupnenie video obsahu servera Free.sk „na dosah diaľkového ovládača“ je podľa spoločnosti kľúčovým krokom v snahe podporiť zdieľanie používateľského obsahu (fotografií a videa) bez ohľadu na použitú technológiu. Táto aplikácia predstavuje jeden z prvých krokov ku tzv. konceptu troch obrazoviek, kedy si používateľ nahrá video na mobilný telefón, pomocou počítača alebo mobilného telefónu ho pošle na server a následne si ho môže on alebo jeho blízki na druhom konci Slovenska pozrieť v pohodlí obývačky na televíznej obrazovke. Bezplatná aplikácia je v prípade Magio TV na optike alebo metalike dostupná cez menu v položke Extra – Free.sk. Ak máte Magio Sat, tak ju nájdete v rámci Magio Portálu. Pre jej zobrazenie môže byť potrebné manuálne reštartovať Magio Box.

free.sk v Magio TV