Reklama

Vianoce sú za dverami, vybavte si stromček smart reťazou od Nanoleaf

Zdroj | Nanoleaf
Stanislav Vinc
Zdroj | Nanoleaf
Zdroj | Nanoleaf

Keby to bolo na nás, s témou Vianoc by sme pokojne ešte pár týždňov počkali, no známy výrobca LED svietidiel Nanoleaf rozhodol tento rok inak a má na to dosť dobrý dôvod.

Tesne pred vypuknutím vianočnej sezóny do predaja uvádza novú inteligentnú svetelnú reťaz, s ktorou si váš tohtoročný vianočný stromček presvetlíte presne podľa vášho gusta.

Prvý variant prerábky obyčajného vianočného stromčeka na smart-stromček, spočíva v pripojení jeho svetelnej reťaze na smart zásuvku, čo vám aspoň umožní ovládať ho na diaľku a pomocou hlasu, prípadne si nastaviť jeho zapínanie a vypínanie v špecifické časy, resp. na základe vášho príchodu domov.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Nanoleaf

Pre tých, ktorí sú ochotní investovať do vianočného stromčeka o niečo viac, je tú druhý variant a to rovno kúpa smart svetelnej reťaze, ktorú je možné ovládať o niečo detailnejšie, prakticky na úrovni každej LED diódy zvlášť. Taká je aj novinka Nanoleaf Smart Holiday String Lights.

Nanoleaf bude známy najmä hráčom a divákom živých vysielaní na Twitchi a podobných platformách, kde svetelné panely tejto značky zdobia steny viacerých populárnych streamerov. V ponuke má však aj smart žiarovky a LED pásiky, od ktorých je to už k vianočným reťaziam iba na skok.

Zdroj | Nanoleaf

Reťaz Smart Holiday String Lights obsahuje 250 adresovateľných LED diód, ktoré dokážu svietiť viac ako 16 miliónmi rôznych farieb, samozrejme vrátane rôznych stupňov teploty bielej. Reťaz je možné ovládať prostredníctvom hardvérového ovládania, aplikácie Nanoleaf alebo smart home ekosystémov, od SmartThings cez Alexu, Google Home a Apple Home, až po Razer Chroma RGB a dokonca aj Matter.

V aplikácii si možno farby reťaze prispôsobiť podľa seba, vybrať si niektorý z pred-definovaných efektov, ako sú napr. „Cukrovinka“, „Sviatočné kúzlo“ alebo „Praskajúci krb“, no k dispozícii majú byť zároveň aj efekty vytvorené komunitou. Reťaz dokáže zároveň reagovať na prehrávanú hudbu a svetlá si dokonca vziať aj z ľubovoľného „sviatočného slova“, ktoré mobilná aplikácia pretvorí do svetelného efektu.

Reťaz je navyše pomerne všestranná, vďaka certifikácii IP44 je vhodná aj na použitie v exteriéri a zároveň ju samozrejme môžete využiť aj po zvyšku roka na rôzne ďalšie účely, napr. atmosferické podsvietenie v obývačke alebo v spálni pod posteľou, kde môže teoreticky ráno a večer imitovať východ, resp. západ slnka.

Nanoleaf Smart Holiday String Lights si už možno predobjednať za cenu 119,99 €. Predpokladaný termín doručenia je aktuálne stanovený na polovicu októbra.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.