Reklama

Verykool R80: prvý odolný mobil s cool dizajnom

Dominik Fúsek

Naposledy sme si predstavili odolný smartfón od Toshiby (Toshiba Regza ISO4: Špičkový a odolný fotomobil s Androidom), dnešná novinka je trochu z iného súdka. U nás prakticky neznáma firma Verykool predstavila odolný mobilný telefón R80. Ten je naozaj veľmi „cool“, a to nielen vďaka originálnemu dizajnu a informačnému displeju v zadnej stene. R-osemdesiatka toho ponúka podstatne viac…

Verykool R80

Vo všeobecnosti platí, že výrobcovia odolných mobilov sa buď špecializujú na extrémnu odolnosť, ako napríklad Sonim (Sonim XP1300 Core: najodolnejší mobil na svete!?), pričom funkčná výbava je v úzadí, alebo svoj výrobok vybavia aj najmodernejšími technológiami (Nautiz X3: superodolný smartfón s neuveriteľnou batériou a výbavou), ale v tom prípade sa cena mobilu len ťažko dostane pod 1 000 €. Spoločným menovateľom (takmer) všetkých obrnených mobilných telefónov je menej príťažlivý vzhľad. To však nie je prípad Verykool R80. Novinka je mobil klasickej konštrukcie, ktorého odolné telo je navrhnuté v príjemnom a nevšednom dizajne. Pod slovom „odolný“ si v tomto prípade treba predstaviť vodotesnosť (trieda IPX 5) a nárazuvzdornosť. Rozmery novinky sú pomerne vysoké hodnoty – 118 x 53 x 15.8 mm, no hmotnosť je prijateľných 114 gramov.

Verykool R80

Bohužiaľ, funkčná výbava nenadchne. Jej základom je 2,4“ QVGA displej v prednej stene a kruhový 1-palcový OLED v zadnej. Nechýba 2 Mpx fotoaparát, Bluetooth, 30 MB vnútorná pamäť, podpora microSD kariet, FM rádio a audio/video prehrávač. Veľkým sklamaním je však dátové maximum v podobe GPRS triedy 12. V teréne sa vám iste zídu aj funkcie ako teplomer, GPS, krokomer, barometer, či elektronický kompas. Výrobca uvádza aj voliteľnú podporu dual-SIM. Žiaľ, zatiaľ nie je známa cena a ani dostupnosť na trhu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.