Reklama

VERTU Constellation Quest: Najdrahší Symbian na svete?

Roman Calík

Kto vlastní mobilný telefón Vertu, nech zdvihne ruku. Nedvíhajte všetci, aj tak vám neveríme… Bohatí majú novú hračku, nechutne drahý QWERTY smartfón.

Vertu Constellation Quest

Ak už máte v garáži zbierku limuzín či športových áut, luxusnú vilu s bazénom a neviete si vybrať, kam by ste opäť vycestovali na dovolenku, lebo ste už boli „všade“, ste potencionálnym zákazníkom nového smartfónu VERTU Constellation Quest. Ale pozor, tento je už „múdry“, preto ruky preč, ak chcete len telefonovať či posielať SMS správy zo zlatej tehličky.

Obyčajný smrteľník pri pohľade na novinku od Vertu len zalomí rukami, veď je to „prezlečená“ Nokia. Tí pozornejší nájdu podobnosť s modelmi Eseries, konkrétne s E72-kou, z ktorej pravdepodobne novinka aj vychádza. Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že  značka Vertu je dielom bývalého šéfdizajnéra Franka Nuovo… sú to jednoducho super drahé telefóny Nokia.

Vertu Constellation Quest

QWERTY + Symbian

Novinka VERTU Constellation Quest je prvým Vertu telefónom, ktorý ponúka QWERTY klávesnicu a operačný systém Symbian S60. Takže už žiadny nechutne drahý „hlupák“, ale plnohodnotný smartfón. Aj tu však jeho majiteľa bude zaujímať skôr telo, ako hardvérová výbava. Preto určite nesklame zafírové nepoškriabateľné sklíčko displeja či tlačidlá klávesnice so zafírovými kryštálmi. Samozrejmosťou je kovové telo kombinované s koženými prvkami. Kto chce viac, dostane aj kryt z 18-karátového zlata, v tomto prípade si však treba pripraviť 19 500 €, pričom „základné“ prevedenie začína už na 5 500 €.

Vertu Constellation Quest

Vertu 24-hodín online

Aj keď je hardvér druhoradý, nový majiteľ Questu sa nebude sťažovať. Samozrejmosťou sú dáta HSPA, ale i podpora Wi-Fi. Taktiež nechýba GPS a navigácia, podpora multimédií či Bluetooth. Výrobca udáva pamäť 40 GB, avšak môže ísť napr. o 8 GB internú pamäť rozšíreteľnú pomocou karty microSDHC o ďalších 32 GB. Vďaka QWERTY klávesnici si poradíte aj s e-mailovou komunikáciou. Aj súčasťou nového smartfónu je služba Vertu Concierge, čiže 24-hodinová poradenská služba dostupná prostredníctvom jediného tlačidla. Zaujímavá je i služba Vertu Remote Assist, vďaka ktorej získa užívateľ smartfónu rady, ako nastaviť telefón či odstrániť akýkoľvek problém. Asistenčný technik dokonca dokáže vstúpiť do telefónu na diaľku. Tak čo, nájde sa nový budúci majiteľ tohto „obyčajného“ Symbian smartfónu?

Vertu Constellation Quest

Zdroj a Foto: www.mobil.cz

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.