Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 1.4.2014

Verte, či nie, iPhone 5S zvládne aj natáčanie 2K videa

Marek Šimunek

Všetci vieme, že iPhone 5S zvládne natáčať pomerne kvalitné a použiteľné video vo Full HD. Čo by ste však povedali na to, ak by ste z tejto ikony medzi smartfónmi dokázali vytlačiť ešte viac? Presne o to sa snaží aplikácia Ultrakam, ktorú si v App Store môžete zakúpiť za 5,99 €, a okrem iPhonu je dostupná aj pre iPad. Čo teda táto aplikácia dokáže?

Ultrakam

V prvom rade je to možnosť natáčania 2K (2 240 x 1 672 pixlov) videa vo formáte H.264 pri maximálne 30 fps na iPhone 5S. Minúta takéhoto videa na iPhone 5S vám zaberie 3 GB pamäte, ale získate tak o 70% viac pixelov oproti bežnému HD videu. Samozrejme je aplikácia kompatibilná aj s iPhonom 5 a iPhonom 5C, prípadne s iPadmi, ale v tomto prípade bude kvalita natáčaného videa o niečo slabšia, ako v prípade iPhonu 5S. Ale napríklad na iPhone 5 môžete práve vďaka tejto aplikácii získať spomalené video (60 fps), aj keď nie také výrazné, ako vie poskytnúť iPhone 5S (120 fps).

Ultrakam

Samotná aplikácia však nie je len o tom, aby ste mohli získať vyššie rozlíšenie. Ultrakam totiž poskytuje aj množstvo nastavení, ktoré sa pri profesionálnejšom využití takéhoto videa môžu hodiť. Samozrejmosťou je napríklad zabudovaný editor videa priamo v aplikácii, vďaka ktorému môžete vytvorené video ešte vylepšiť. Okrem aplikácie Ultrakam nájdete v App Store aj aplikáciu Ultrakam Remote Control (2,69 €), pomocou ktorej môžete ovládať natáčanie videa z iného iPhonu, prípadne iPadu. Nastavovať tak môžete všetko ako na samostatnej aplikácii, okrem bodu zaostrenia si tak môžete zvoliť aj samostatný bod pre expozíciu, vyváženie bielej a samozrejme ich nastavenia aj zamknúť. Najlepší prehľad o tom, čo všetko dokáže Ultrakam získate z nasledujúceho promo videa.

Foto: vfxwarrior

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.