Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ventusky – skvelá meteorologická aplikácia pre laikov aj profesionálov

Ventusky – skvelá meteorologická aplikácia pre laikov aj profesionálov
Zdroj | InMeteo
Stanislav Vinc
Ventusky – skvelá meteorologická aplikácia pre laikov aj profesionálov
Zdroj | InMeteo
Zdroj | InMeteo

Predpovede počasia a aktuálne podmienky sleduje denne zrejme každý. Máloktorá aplikácia ale ponúka niečo viac, než len rozpis teplôt na najbližšie dni. Výnimkou je aplikácia Ventusky, ktorá informácie o počasí presúva na úplne inú úroveň.

Výhodou Ventusky, oproti ostatným aplikáciám na počasie, je množstvo zobrazovaných dát. Ako prvé, čo si v aplikácii všimnete, sú pohyblivé čiary na mape. Tie znázorňujú prúdenie vetra a vykresľujú vývoj počasia.

Ventusky dokáže zobraziť pre celý svet informácie o teplote, zrážkach, oblačnosti, rýchlosti vetra, nárazoch vetra, tlaku vzduchu, búrkach, snehovej pokrývke či nulovej izoterme. Vybrať si môžete aj výšku, v ktorej chcete zisťovať aktuálne podmienky.

Tieto dáta využijete ako v každodennom živote, tak aj v profesionálnejších situáciách, kde hrá počasie veľkú rolu. Aj keď mapa s vyššie spomenutými veličinami vyzerá úchvatne, nemusíte sa v nej vyznať. V aplikácii nájdete súhrnné informácie aj vo forme, akú poznáte z iných zdrojov. Nechýbajú ani informácie o východe a západe slnka alebo o fáze mesiaca.

Pozrite si

Alarmy – konečne budík, ktorý vás zaručene dostane z postele

S tlačidlom „play“ môžete spustiť prehrávanie snímok údajov, ktoré máte aktuálne zvolené. Výsledok je tak veľmi podobný tomu, čo poznáte z televíznej predpovede počasia. Najfascinujúcejšie vo Ventusky vyzerá oblasť Ameriky, kde bolo v poslednom období možné sledovať ničivú silu prírody.

Nastavenia aplikácie poskytujú slušnú dávku možností. Zmeniť si môžete jednotky, numerický model alebo grafické vykresľovanie veterných čiar. Poteší aj slovenský preklad, ktorý je bezchybný aj vďaka tomu, že za Ventusky stojí Plzeňská spoločnosť InMeteo.

Pozrite si

TV Time – majte prehľad o vašich obľúbených seriáloch

V samotnom fungovaní aplikácie sa ale občas nejaké chyby nájdu. Niekedy sa niektoré prvky aplikácie vykreslia nesprávne a neostáva nič iné, ako aplikáciu natvrdo reštartovať. To sa ale dá tvorcom odpustiť vzhľadom na to, že aplikáciu vydali len nedávno a chyby v nej stále vylaďujú.

Pozrite si

Another Lost Phone: Laura’s Story – aké tajomstvá v sebe ukrýva telefón?

Celkovo je ale Ventusky vydarená aplikácia nabitá informáciami. Ak vás iba zaujíma, či bude zajtra pršať, alebo ste fanatik do počasia, tak si Ventusky určite obľúbite. Funkcie z webu ventusky.com preniesli vývojári do mobilnej verzie bez kompromisov a investíciu 3,49 eur do ich aplikácie určite neoľutujete. Aplikácia získala od našej redakcie ocenenie TIP REDAKCIE.

Stiahnuť aplikáciu