Reklama

Veľtrh IFA 2020 sa bude konať! Ale bez účasti verejnosti

Zdroj | IFA
Richard Pliešovský
Zdroj | IFA
Zdroj | IFA

IFA 2020 sa napokon uskutoční. Na včerajšom live streame to uviedol výkonný riaditeľ IFA Berlín, Jens Heithecker. Pravidelný veľtrh tak bude mať úplne inú atmosféru, na akú sme boli doteraz zvyknutí.

Aj tento rok sa známa technologická výstava IFA bude konať. V dňoch 3. až 5. septembra 2020 však zrejme nebude Berlín praskať vo švíkoch. Dôvod je jasný. Epidémia nového koronavírusu.

Zdroj | IFA

Ochorenie na COVID-19 spôsobilo, že poslednou technologickou výstavou bol CES 2020 v Las Vegas. IFA tak bude prvou významnou konferenciou, ktorá nebude zrušená, ale zrealizuje sa. Samozrejme, za prísnych bezpečnostných opatrení. Každému je však jasné, že technologický priemysel potrebuje poriadne naštartovať a nech sú videokonferencie a „launche“ akokoľvek vydarené, zabehnutý veľtrh jednoducho nenahradia.

Organizátori včera vysvetlili, ako by mala výstava prebiehať. Na tento účel bude IFA 2020 ostane pre verejnosť uzavretá a bude fungovať v oveľa skromnejšom rozsahu. Jesenná konferencia bude iba pre pozvaných, rozdelí sa do štyroch menších podujatí tak, aby sa každý deň neprekročil maximálny počet tisíc účastníkov.

Pozrite si

Berlínska IFA 2019 ponúkla množstvo noviniek, no našlo sa aj zopár failov

Okrem týchto štyroch veľkých podujatí bude zorganizovaná hlavná globálna konferencia IFA. Obmedzí sa len na dva až tri príhovory a zúčastní sa ich zhruba 800 novinárov. Úvodný prejav bude mať na starosti prezident Qualcommu Cristiano Amon.

Po všetkých zrušeniach udalostí za posledné mesiace náš priemysel naliehavo potrebuje platformu, na ktorej môže predviesť svoje inovácie, aby sa mohol zotaviť a oživiť obchod.

Jens Heithecker, výkonný riaditeľ IFA Berlin

Okrem toho sa budú konať na IFA 2020 tri eventy. Spojené podujatie IFA Next a IFA Shift Mobility, druhá konferencia sa bude venovať globálnym trhom a pomoci pre spoločnosti pri obnove dodávateľských reťazcov. Posledný event poskytne zvyčajné konferenčné priestory pre spoločnosti, ktoré ukážu novinárom svoje inovácie a novinky.

Zdroj | IFA

IFA Berlin bude počas konania sa veľtrhu ponúkať rôznorodé digitálne podujatia pre tých, ktorí sa konferencie osobne nezúčastnia.

Celý veľtrh bude realizovaný a monitorovaný v súčinosti s orgánmi verejného zdravotníctva. Prioritou bude sociálny odstup, precízna kontrola návštevníkov (napr. ich telesná teplota) a ďalšie účinné a v tej dobe platné nariadenia.

Zdroj | IFA

Do septembra je ešte ďaleko. Určite každý bude s nami súhlasiť, že „korony“ sme si užili dosť a už sa chceme konečne vrátiť do normálneho života. Dúfame, že IFA 2020 bude akousi skúšobnou lastovičkou, po ktorej vám budeme môcť opäť v plnej miere prinášať rýchlo meniaci sa svet technológií (takmer) v priamom prenose.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.