Reklama

Velocity Micro Cruz: Android Tablety „za babku“

Imrich Maťo

Pre tých, ktorí majú hlbšie do vrecka a drahé tablety renomovaných značiek sú pre nich v nedohľadne svitla nádej v podobe dvoch Android Tabletov Cruz.

Spoločnosť Velocity Micro dala na všeobecnú známosť, že pripravila a v júli tohto roka uvedie na trh dva nové tablety, postavené na operačnom systéme Google Android 2.1, Cruz Tablet a Cruz Reader. Cruz Reader je lacnejší z tejto dvojice, vybavený je 7-palcovým dotykovým, kapacitným displejom a podporou Adobe Flash 10.1. Jeho hnacím motorom je 800 MHz procesor, zatiaľ nešpecifikovanej značky. Cruz Reader okrem surfovania po internete, hrania hier, počúvania hudby či sledovania videí poslúži aj ako čítačka elektronických kníh. Umožňuje tiež rozšírenie pamäte prostredníctvom pamäťových kariet microSD a je možné ho pripojiť cez USB.

Velocity Micro Cruz Tablets

Druhý z dvojice, Cruz Tablet, je po stránke základných technických špecifikácií zhodný so svojim súrodencom. Navyše však disponuje prednou dvojmegapixlovou webovou kamerou, ktorá sa zíde pri internetových videohovoroch. Cruz Tablet dostal do vienka aj dokovaciu stanicu. Oba modely, Cruz Tablet i Cruz Reader, majú prístup k množstvo aplikácií a elektronických kníh z obchodu Cruz Market. Z dostupných materiálov zatiaľ nie je zrejmé, akým spôsobom sa budú oba tablety pripájať do internetu, či cez Wi-Fi, alebo GSM modul. Ponúkané by však mali byť v cenách 199,99 $ – Cruz Reader (cca 150 €) a 299,99 $ – Cruz Tablet (cca 225 €). Na stránke Engadget.com boli zverejnené aj prvé fotografie prototypu.

Velocity Micro Cruz Tablets

Foto: Engadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.