Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Veľký tablet Samsung Galaxy TabPro S prináša Windows 10

Veľký tablet Samsung Galaxy TabPro S prináša Windows 10
Zdroj | Samsung
Roman Calík
Veľký tablet Samsung Galaxy TabPro S prináša Windows 10
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Fanúšikov operačného systému Windows 10 príjemne prekvapil Samsung. Na výstave CES 2016 totiž ukázal veľký 12-palcový tablet s označením Galaxy TabPro S. A rozhodne patrí k najvybavenejším vo svojej kategórii. Dizajn je typický pre Samsung, až vďaka veľkosti tabletu či po prvom zapnutí zistíte, že niečo je iné. Klasické logo Windows totiž na tele takmer 700 g tabletu chýba.

Použitý 12-palcový Super AMOLED displej má rozlíšenie 2160 x 1440 bodov. Na ňom môže bežať Windows 10 vo verzii Home alebo Pro. Samsung vsadil na slušné parametre novinky. Použitý je dvojjadrový Intel Core M procesor (2,2 GHz) šiestej generácie, pričom pamäť RAM má 4 GB a môžete si vybrať 128 alebo 256 GB SSD disk. K dispozícii bude Wi-Fi alebo aj LTE verzia tabletu, kde v prípade LTE pôjde o kategóriu Cat6.

Pozrite si

Nový soundbar od Samsungu vám zabezpečí 3D zvuk aj bez reproduktorov v strope

Už samozrejmosťou v dobre vybavených tabletoch je GPS, Bluetooth a NFC, ktoré nechýbajú ani v tomto prípade. Fotoaparát vpredu aj vzadu má identické 5 Mpx rozlíšenie, takže je opäť len ako doplnok. Výhodou pri používaní Windows 10 má byť kryt s integrovanou hardvérovou klávesnicou s plnou veľkosťou kláves. Kryt umožní aj rôzne polohovanie tabletu pri písaní a priame nabíjanie batérie klávesnice. Bude našťastie súčasťou predajného balenia.

K tabletu budete môcť pripojiť aj Bluetooth dotykové pero alebo adaptér s portom HDMI, USB a USB-C. Na tele tabletu je však len jediný USB-C port, preto použitie adaptéra bude pre mnohých nutnosťou. Ako to bude s výdržou vstavanej 5 200 mAh batérie uvidíme v reálnom teste. Veríme, že sa novinka dostane aj na náš trh, aj keď bližšie informácie o dostupnosti a cenách Samsung zatiaľ neprezradil.