Reklama

Blockchain a čokoláda dokopy? Realita od Decentu a čokolád Lyra

Zdroj | Decent
Michal Biznár
Zdroj | Decent
Zdroj | Decent

Najznámejší slovenský blockchain sa spojil s úspešným slovenským výrobcom čokolád. Zrod čokolád LYRA si budete môcť pozrieť cez blockchain od DECENTU.

Pri jedení čokolády asi málokedy myslíte na jej vznik a na cestu od kakaových bôbov z Kolumbie až do vašich úst v podobe čokoládovej tabuľky. Slovenská blockchainová firma DECENT v spolupráci s nitrianskou čokoládovňou LYRA vám chce túto cestu priblížiť.

Zdroj | DECENT
Pozrite si

ALAX Store – herný blockchain obchod od slovenského DECENTU

Na tabuľke čokolády bude QR kód, ktorý si cez smartfón naskenujete a vďaka blockchainu si môžete pozrieť detaily o výrobe čokolády. Ide tak pravdepodobne o prvé využitie blockchainu pri čokoláde. Blockchain dokumentuje čas a miesto každej výrobnej operácie od zberu bôbov až po zabalenie. Po naskenovaní by sa vám mala objaviť časová stopa každej z týchto operácií.

Ide tak o ďalší úspech slovenských spoločností, ktorý môže preraziť aj vo svete. Okrem firiem DECENT a LYRA, sa na projekte podieľa aj ďalšia blockchain firma 3IPK.

Hlavným cieľom tejto snahy je začať proces sledovania šiestich nových špeciálnych verzií čokolád LYRA, ktoré navrhol umelec Daniel Bidelnica. Cez blockchain tak bude umožnené dohliadať nad celým výrobným procesom, ktorý bude transparentný.

Zdroj | DECENT
Pozrite si

Slovenská blockchain firma spúšťa v Číne Centrum excelentnosti

Ide o základné právo každého človeka vedieť, odkiaľ pochádza jeho jedlo. Blockchain vďaka partnerstvu s LYROU opäť dokázal svoje schopnosti flexibility a efektivity, ktoré sú využiteľné aj pre širokú verejnosť“, vyjadril sa Matej Michalko, zakladateľ a CEO DECENTU.

Zdroj | DECENT

Momentálne firmy pracujú na implementácii blockchain riešenia pri všetkých 15 krokov výroby čokolády. Súčasne blockchain sleduje iba zabalenie, no neskôr bude možné zistiť kedy a v ktorom mieste sa zbierali bôby. Nové čokolády s QR kódom budú dostupné v najbližších mesiacoch, no už teraz bolo vyrobených 200 000 tabuliek v rámci skúšobnej verzie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.