Reklama

Vatikán prichádza s elektronickým ružencom eRosary

Zdroj | Vatican
Richard Pliešovský
Zdroj | Vatican
Zdroj | Vatican

Ako sa zdá, Vatikán naozaj neostal uväznený v stredoveku. Po opatrnom vstupe na sociálne siete prichádza s oveľa modernejším gadgetom, ktorý má šancu osloviť najmä mladých katolíkov.

Náramok pozostáva z desiatich achátových a hematitových ružových korálikov, ktoré obopínajú kríž. Práve v ňom je umiestnená nevyhnutná elektronika, ktorá urobí z bežného ruženca e-ruženec.

Zdroj | Vatican

Po aktivácii zariadenia si môže používateľ vybrať modlitbu štandardného, kontemplatívneho alebo tematického ruženca. Ten sa bude aktualizovať počas celého roka. Náramok ukazuje pokrok pri každej modlitbe a eviduje každý dokončený ruženec.

Podľa Vatikánu ide o zariadenie, ktoré je súčasťou celosvetovej siete pápeža a je navrhnuté ako technologická pomôcka. Vďaka nej sa budú môcť jeho majitelia učiť modliť za svetový mier a rozjímať o evanjeliu.

Projekt Click To Pray eRosary spája to najlepšie z duchovnej tradície Cirkvi a najnovšie pokroky v technologickom svete.

Náramok je odolný voči vode a prachu (štandard IP67), má 6-osový gyroskop. Nabíja sa zhruba 2,5 hodiny pomocou bezdrôtovej nabíjačky, na jedno nabitie má vydržať 4 dni. O konektivitu sa stará Bluetooth 5.0, eRosary má 6,6 mm na výšku a 27 mm na šírku.

Zdroj | Vatican

K eRosary je vyvinutá aplikácia Click To Pray, ktorá okrem teologického obsahu (napríklad audio sprievodcu či exkluzívnym obrázkom), poskytuje informácie o zdraví používateľa. Aplikácia je k dispozícii pre Android (od 5.0) a iOS (od 9.0). Zatiaľ podporuje tri jazyky.

Zdroj | Vatican

Inteligentný ruženec patrí do rodiny „Click To Pray“, oficiálnej modlitebnej aplikácie pápežovej celosvetovej modlitebnej siete (svoj profil tam má pápež František), ktorá spája tisíce ľudí po celom svete, aby sa každý deň modlili.

Táto nepochybne zaujímavá novinka je už v predaji. Cena je príjemných 99 eur, dodacia doba 1 až 4 dni. Pripomíname, že október je mesiacom ruženca.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.