Reklama

V ústrety novým zážitkom s outdoorovým kompaktom od Pentaxu

Marek Šimunek

Výhody odolných fotoaparátov ocenili už mnohí z nás a pritom sa nemusí jednať len o milovníkov extrémnych športov. Citlivá elektronika moderných kompaktných fotoaparátov sa dokáže jednoducho poškodiť aj počas bežnej dovolenky pri mori. Tohto sa však nemusíte obávať pokiaľ máte po ruke nový odolný fotoaparát Pentax WG-2.

Pentax WG-2

Odolnosť novej dvojice fotoaparátov WG-2 a WG-2 GPS od japonskej spoločnosti Pentax je viditeľná už na prvý pohľad. Jemný a štýlový dizajn aký poznáme zo súčasných modelov kompaktných fotoaparátov najznámejších výrobcov by ste v prípade nového Pentaxu WG-2 hľadali zbytočne. Celý vzhľad je totižto podrobený odolnosti fotoaparátu. Svoje využitie si teda nájde najmä v situáciach kedy hrozí riziko poškodenia bežného fotoaparátu. Takáto situácia však ako sme si už písali môže hladko nastať aj na dovolenke, kedy vám počas fotografovania zálivu z lode vypadne fotoaparát z ruky priamo do mora. Pentax WG-2 sa však nezľakne ani takejto situácie, nakoľko do vienka dostal vodotesnosť až do hĺbky 12 metrov. Problémy mu dokonca nebude robiť ani prach, teploty na úrovni -10 stupňov Celzia ale ani pád z výšky 1,5 metra alebo záťaž o váhe 100 kg. Kvalitné zábery bude zabezpečovať 1/2,3“ CMOS snímač s technológiou BSI pre lepšie fotografie aj v slabších svetelných podmienkach a maximálnym rozlíšením 16 Mpx.

Pentax WG-2

Okrem fotografií samozrejme Pentax WG-2 zvládne aj natáčanie videosekvencií a to vo FullHD rozlíšení pri 30 fps alebo v HD rozlíšení pri 60 fps. Pokiaľ by ste chceli popustiť uzdu svojej fantázii bude k dispozícii aj režim vysokorýchlostného videa vo VGA rozlíšení pri 120 fps. Okrem iného vstavaný objektív ponúkne 5 násobné optické priblíženie a sveteľnosť F3,5 – F 5,5 pri rozsahu ohniskových vzdialeností 28 – 140 mm. Štandardný blesk dopĺňa aj šestica LED diód, ktoré majú pomôcť odstrániť tiene pri makro fotografiách. Tie Pentax WG-2 zvláda v Super Macro režime už od jedného centimetra. Čerešničkou na torte je potom už iba možnosť manuálneho ostrenia, ktorá tak dopĺňa plne automatický režim. Pre kontrolu vyhotovených záberov dostatočne poslúži displej s uhlopriečkou 3“ a rozlíšením 320 x 480 bodov. Integrovanú pamäť o kapacite 88,2 MB môžete jednoducho rozšíriť pomocou pamäťových kariet SD, SDHC, SDXC vrátane modelov Eye-Fi, ktoré doplnia podporu pre Wi – Fi siete. Integrovaná batéria by podľa výrobcu mala dodávať dostatok energie pre vyhotovenie 260 záberov alebo 70 minút nepretržitého videa. Okrem modelu WG-2 bude k dispozícii aj model WG-2 GPS, ktorý ako už naznačuje názov pridáva podporu GPS pre geotagovanie fotografií. Oba fotoaparáty by sa mali na trhu objaviť v priebehu Marca tohto roku v štyroch farebných prevedeniach, pričom cena Pentaxu WG-2 bola stanovená na 349 USD (266,03 €) a za Pentax WG-2 GPS zaplatíte 399 USD (304,14 €).

Pentax WG-2

Foto: Pentax

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.