Reklama

V telefónoch s Windows Phone 7 je pamäťová karta!

Drahomír Piok

MicroSD karta, tento parameter môže byť pre niekoho aj rozhodujúci pri zakúpení či nezakúpení telefónu. Microsoft už od začiatku avizoval, že microSD karty nebudú v jeho operačnom systéme podporované. Nie je to celkom pravda, pretože telefóny fyzicky microSD kartu používajú, no bežný užívateľ sa k nej nedostane, nie ešte aby ju aj vymieňal.

Windows Phone 7 microSD

Klinec do rakvy?

Väčšina Windows Phone 7 telefónov má 8 GB alebo 16 GB internej pamäte a nejeden užívateľ by rád toto číslo zvýšil pomocou svojej microSD karty, tak prečo má Microsoft taký odmietavý postoj k funkciám, ktoré už 5 rokov ovládajú staré telefóny? Chce iba opakovať po Apple a jeho iPhone? Môže si toto vôbec v súčasnej dobe s vysokými nárokmi od zákazníkov dovoliť? Polemizovať nad týmito otázkami by sa dalo veľmi dlho, ale všetko ukážu najbližšie mesiace existencie Windows Phone 7.

Windows Phone 7 microSD

Kamže sa schovala?

Ak by sme si naliali čistého vína, nemôžem povedať, že WP7 je dokonalý systém, ktorý rozdrví konkurenciu. Myslím, že na to má zatiaľ príliš veľa nedostatkov. MicroSD karty si v telefóne s WP7 slobodne vymieňať nebudete, sú totiž skryté v tele telefónu pod jeho krytom. Nato, aby ste sa k nej dostali, musíte mať zväčša špeciálne skrutkovače a zručnosť aj na to, aby ste telefón dokázali zložiť naspäť. Pokiaľ nechcete použiť kladivo, aby ste si ušetrili kus práce, čaká vás na konci sklamanie. Okrem straty záruky zistíte, že ak by ste chceli kartu vymeniť, musíte resetovať telefón do továrenských nastavení a prídete o všetky svoje dáta. Tak by teoreticky mala ísť vymeniť karta použitá v telefóne za inú s väčšou kapacitou. Ale čo s kartou ktorá tam už bola vložená? Jednoducho nič, karta totižto neobsahuje ucelený súborový systém, aby sa z nej dali čítať dáta a používať ju ako každú inú microSD, ktorú máte doma. Používanie microSD kariet je lacný variant ako rozšíriť ROM pamäť telefónov, ktorá je o to poznanie drahšia, ale aj rýchlejšia. Škoda je, že spoločnosti napríklad ako HTC alebo Samsung šetria tam, kde by sa vôbec nemuselo. Koľko si myslíte, že by ich stálo použite 32 GB karty miesto 16 GB pri toľkom počte expedovaných telefónov?

Windows Phone 7 microSD

zdroj a foto: engadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.