Reklama

V seniorských mobiloch emporia už aj fotoaparát

Dominik Fúsek

Rakúska rodinná firma Emporia od deväťdesiatych rokov vyrába mobilné telefóny pre seniorov a hodlá v tom pokračovať aj naďalej. Bohatú úrodu priniesla na výstave IFA 2011, kde výrobca predstavil tri nové modely. Jeden z nich dokonca prináša nevídané funkcie.

emporiaTALKcomfort

Prvou novinkou je jednoduchý model emporiaTALKcomfort, nástupca modelu TALK. Oproti nemu novinka výrazne schudla, jej rozmery klesli na 114 x 55 x 15 mm a hmotnosť až o 22 gramov. Mobil ale vo vrecku určite ucítite. Jeho funkčná výbava zahŕňa seniorskú klasiku ako telefonovanie, SMS správy, LED svetlo či budík. Výrobca ovládanie značne zjednodušil a do bočnej steny umiestnil tlačidlá pre tieto funkcie, takže žiadne menu nie je potrebné. „Komfort“ v názve prístroja je reprezentovaný 1,8“ displejom s veľkým písmom, takisto veľkými tlačidlami, silným reproduktorom s čistým zvukom a zosilneným vibračným zvonením. Na trh novinka dorazí koncom roka, cena nie je známa.

emporiaRL2

Ďalšou evolúciou predchádzajúcich modelov je emporiaRL2, charakteristická hranatým dizajnom. Jej výbava je podstatne bohatšia a ovládanie o niečo komplikovanejšie, bočných tlačidiel totiž ubudlo. Na druhej strane oproti modelu TALKcomfort pribudol farebný displej, SOS tlačidlo, FM rádio, silnejšia 1 000 mAh batéria a dokonca Bluetooth. Priaznivci jednoduchosti určite ocenia informačnú LED diódu. Na trh RL-dvojka dorazí v priebehu jesene s neznámou cenou.

emporiaCLICK

Poslednou a vrcholovou novinkou je emporiaCLICK. Využíva v tomto segmente síce netradičnú, ale určite viac než vhodnú véčkovú konštrukciu. Výhod je viacero – predovšetkým ovládanie hovorov jednoduchým otvorením a zatvorením prístroja, rýchla kontrola zmeškaných udalostí a nabitia batérie vďaka symbolom na vonkajšej strane či veľký 2,2″ farebný displej (176 x 220 b). Vďaka väčšiemu miestu pre klávesnicu sú dostupné až tri tlačidlá rýchlej voľby. Okrem doteraz spomínaných funkcií je prítomný dokonca aj fotoaparát s vlastným tlačidlom spúšte. FM rádio žiaľ chýba. Dostupnosť je ohlásená na jeseň, cena nie je známa.

emporiaCLICK

Zdroj a foto: emporia, fony.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.